Feminizm Herkes İçindir

Tutkulu Politika

Bell Hooks
Kidega'nın Feminizm Herkes İçindir Kitap Yorumu

Feminizme giriş niteliğinde olan, kavramları herkesin anlayabileceği şekilde açıklayan bir kitap Feminizm Herkes İçindir. Aşk, aile, çalışma hayatı ve toplumsal yaşamdan örneklerle feminizmi herkese anlatıyor Bell Hooks.

Kitap Açıklaması

"Feminizm Herkes İçindir"de bell hooks, popüler kültürde ve medyada feminizm hakkında üretilen yanlış tanımların üzerine gidiyor. Feminizmin yalnızca "erkek karşıtlığı" olduğu yönündeki önyargıları kırmayı amaçlıyor. Bizlere feminizmin, "cinsiyetçiliği, cinsiyetçi sömürüyü ve baskıyı sona erdirmeye çalışan bir hareket" olduğunu hatırlatıyor. bell hooks, kadın dayanışmasını hayata geçirebilmek için kadınlar arasındaki iktidar ilişkilerini tartışmaya açıyor ve erkekler kadar kadınları da cinsiyetçi pratikleriyle yüzleşmeye davet ediyor. Feminizmi ırk, sınıf ve etnisite bağlamında yeniden ele almayı öneriyor.

Her birimiz doğduğumuz andan itibaren cinsiyetçi düşünce ve eylemi kabul etmeye yönlendiriliyoruz. Kurumsallaşmış cinsiyetçiliği sonlandırabilmek için değişime önce kendimizden, kendi hayatlarımızdan başlamamız gerekiyor. Elinizdeki kitap, kimsenin kimseye hükmetmediği, eşit, özgür ve adil bir dünya yaratabilmek için herkesi ve her kesimi feminizme yaklaşmaya çağırıyor.

"Yaklaşın, şunu göreceksiniz: Feminizm herkes içindir."Bell Hooks Kitapları

22,00 ₺ %25
16,50 ₺
Tedarik Süresi: 2 iş günü
100 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava
Kitap Ayrıntıları
Orijinal Başlık: Feminism is for Everybody
ISBN: 9789756165492
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 146
Basım:
Ebat: 12x18 cm
Çevirmen: Ece Aydın, Berna Kurt, Şirin Özgün, Aysel Yıldırım
Ağırlık: 132
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.