Feyzi Halıcı ve Yirminci Yüzyıl Aşıkları Üzerine Araştırmalar 1

Ali Berat Alptekin

Kitap Açıklaması

Aşık edebiyatı araştırıcıları, Aşıklar Bayramı'nı Ziya Paşa'nın Amasya mutasarrıflığı sırasında yapılan panayıra saz şairlerini de davet etmesiyle başlatırlar. Bunu 1. Sivas Aşıklar Bayramı, Bayburt Aşıklar Bayramı, 2. Sivas Aşıklar Bayramı ve Konya Aşıklar Bayramı (Türkiye Aşıklar Bayramı) takip eder. Elbette bayramların hepsinin kültür hayatımıza bıraktığı önemli izler vardır. Ama bunlar arasında hangisi öne çıkar derseniz, elbette Konya Aşıklar Bayramı (Türkiye Aşıklar Bayramı) deriz. Çünkü Feyzi Halıcı'nın önderliğinde gerçekleştirilen bu bayram aradaki bazı aksamaları saymazsak aralıksız tam 50 yıl devam etmiştir.

2012 yılında Konya Büyükşehir Belediyesi'nin himayesinde yapılan Aşıklar Bayramı  ile "Feyzi Halıcı ve Yirminci Yüzyıl Aşıkları" başlıklı sempozyumda Feyzi Halıcı ve Konya Aşıklar Bayramı'na katılıp da 2000 yılından önce vefat etmiş olan 17 aşığı konu alan bildiriler sunulmuştur. Bu kitapta, işin ehli olan bilim adamlarının değerlendirmelerini bulacaksınız.

Akçağ Yayınevi olarak böylesine değerli bir kitabı yayımlamaktan mutluluk duyduğumuzu belirtmek isteriz. Yirminci Yüzyıl Aşıkları Üzerine Araştırmalar 1 adlı kitabın devamının bilim adamlarımız tarafından hazırlanması ise en büyük temennimizdir.Ali Berat Alptekin Kitapları

28,00 ₺ %25
21,00 ₺
Tedarik Süresi: 2 iş günü
100 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava
Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9786053423249
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 275
Basım:
Ebat: 16x235 cm
Ağırlık: 275
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.