Fıtrat Pedagojisi

Adetlerle Değil Ayetlerle Çocuk Eğitimi

Hatice Kübra Tongar

Kitap Açıklaması

Kur’an’ı Kerim’i hayatınızın süsü yapıp duvara mı astınız? Allah’ın yarattığı, farklı fıtratlarla boyadığı ve emanetçiliğinize bıraktığı evlatlarınızın fıtrat programını, yine o fıtratı yazan Kudretin kaleminden okumaktan geri mi duruyorsunuz? 1400 yıl öncesinden parlayan sünnetin düsturlarından haberdar değil misiniz? Modern pedagogların çoğu zaman birbiriyle çelişen sözlerini, hakikatten uzak âdetleri kanun saymayı maharet bilirken, “asıl kanunu” yok saydığınızın farkında mısınız?

Öyleyse, satırdan ve sadırdan okuyarak başlayacağınız ebeveynlik yolunun her bir durağında Rabbimizin yardımını dilemenin, Kur’an ayetlerinin yorumlarını ve asrısaadete doğru açılan kapıdan günümüze süzülen menkıbelerle hadisi şerifleri okumanın tam zamanıdır!

Nasr ‘yardım’ demektir… Allah’ın kuluna ettiği yardım… Bu kitabın her bir satırı çocuk eğitimine ayet penceresinden bakmaya çalışırken, aynı zamanda bu yolda durmaya çalışan anne-babaların ‘yardım çağrısı’ hükmünde kaleme alındı. Zira Müslüman’ın görevi bilmek ve ifa etmektir ama hem bilmek hem ifa edebilecek iradeyi gösterebilmek ancak yüceler yücesi Allah’ın yardımıyla mümkün olabilir.

Hatice Kübra Tongar Kitapları
20,37 ₺ %25
15,28 ₺
Tedarik Süresi: 2 iş günü
75 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava
Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9786055181963
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 184
Basım:
Ebat: 13,5x21 cm
Ağırlık: 184
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
 • Burak Aşıkoğlu (03.08.2018)

  Fıtrat Pedagojisi kitabını çok beğendim.

 • Koray Düşenkalkar (05.07.2018)

  Eksiklerimiz varmış Fıtrat Pedagojisi kitabı ile daha iyi anladım.

 • Şahnur Durak (04.07.2018)

  '1400 önce parlayan sünnetin düsturlarından haberdar değil misiniz?' Fıtrat Pedagojisi adlı bu kitabı almam için yeten tek cümle. Bence herkesin bu konuda biliinçlenmesi gereken. Bizler için detaylandıranlardan allah razı olsun.

 • Onurr Evliyaoğlu (29.05.2018)

  Bu yazarın üretken bir yazar olduğunu düşünmüyorum. Bu kadar çok kitap yazmak zamanla kalemin kalitesini düşürüyor. Pedagoji alanında daha usta isimlerin kitaplarını okumayı tercih ediyorum.