Futbol Bir Akıl Oyunu

Oyununuzu Geliştirmek İçin Pratik Futbol Psikolojisi Teknikleri

Dan Abrahams

Kitap Açıklaması

Dan Abrahams, yakından tanıdığım ve çalışmalarını benimsediğim bir spor psikoloğudur. Dan, bu kitabında psikolojinin futboldaki öneminin altını çizerken, sporcuların zihinsel dayanıklılığının nasıl gelişeceği konusunda bizlere yeni ve test edilmiş bilgiler aktarmaktadır. Türkiye'de emekleme aşamasında olan spor psikolojisi adına bu çalışma, futbolun tüm paydaşları için değerli bir kaynaktır. Okunması ve kaslara geçirilmesi temennisiyle bu kitabın bizlere kazandırılmasında emeği geçen herkese ülkemizdeki spor psikolojisi uygulamacıları adına minnettarım.

Prof. Dr. Turgay Biçer

Egzersiz ve Spor Psikolojisi Derneği Kurucu Başkanı

Mesajını, Futbol gibi uzun süreli oyunlarda mental dayanıklılığı geliştirmenin, oyuncunun potansiyeline ulaşma ve sergilemedeki önemi üzerine vurgu yaparak sunan bu kitabı, futbol ve spor psikolojisi alanı uygulayıcıları keyifle okuyacaktır.

Doç. Dr. Ayşe Türksoy

Spor Psikoloğu

Dan Abrahams'ın "Futbol: Bir Akıl Oyunu" isimli bu eseri özellikle ülkemizde futbol, bilim ve zihinsel antrenmanlar konusundaki mitlerin ne denli tehlikeli olduğunu ortaya koyan güzel bir çalışma. Beşeri ülkemize ve dilimize kazandıran ellere teşekkürler. Günümüzde sporun her dalı bilimle iç içe geçmiş durumda. Özellikle de futbol başlı başına bir fenomen. Bu nedenle de daha fazla bilimsel çalışmaya ihtiyaç duyuyor. Bu eserin, mitlerden arınma sürecine ve bilimin gereklerini antrenörlere anlatmaya yardımcı olacağını umuyorum.

Dr. Ziya Koruç

Spor Psikoloğu

Dan Abrahams Kitapları
25,00 ₺
Satışta Değil
SEPETE EKLE
Kitap Ayrıntıları
Orijinal Başlık: Soccer Tough: Simple Football Psychology Techniques to Improve Your Game
ISBN: 9786059746151
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: 1. Hamur
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 179
Basım:
Ebat: 16x235 cm
Çevirmen: Mustafa Şahin
Çevirmen: Burçin Ölçücü
Çevirmen: Gözde Ersöz
Çevirmen: Mustafa Baş
Ağırlık: 179
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.