Gazap Üzümleri

John Steinbeck
Sel Yayıncılık
3 kişi

John Steinbeck'in tartışmasız en büyük eseri olan ve ona Pulitzer ödülünü kazandıran Gazap Üzümleri, 1939'da ilk kez yayınladığında şok etkisi yaratmış ve büyük tartışmalara yol açmıştı. Tüm dünyayı etkileyen "Büyük Buhran" döneminde, tarımın kapitalisleşmesi ve krizler yüzünden yoksullaşan ve mülksüzleşen yığınların  ayakta kalma mücadelesinin anlatıldığı bu destansı romanda Steinbeck, açlık, sefalet ve zorbalık yüzünden evlerini terk edip yollara düşmek zorunda kalan binlerce işçi ailesinden birine odaklanıyor.

Boşa çıkan umutların, hüzne dönüşen sevinçlerin arasında insanlığın direncini ve onurunu çarpıcı bir dille anlatan, kapitalizmi iliklerine kadar eleştiren Gazap Üzümleri, 20 yüzyılın en önemli eserlerinden biridir.

John Steinbeck Kitapları
37,04 ₺ %30
25,93 ₺
Tedarik Süresi: 2 iş günü
50 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava

Kitap Ayrıntıları

Türü: Edebiyat, Roman
Orijinal Başlık: The Grapes of Wrath
ISBN: 9789755707402
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 557
Basım: Ocak 2017
Ebat: 13,5x19,5 cm
Çevirmen: Belkıs Dişbudak
Editör: Bülent Doğan
John Steinbeck

John Steinbeck Hakkında

Alman asıllı olan John Steinbeck 27 Şubat 1902 yılında ABD’nin Kaliforniya eyaletinde doğmuştur. Yoksul bir aileden gelen yazar ırgat bir ailenin çocuğudur. Kendi yaşıtları gibi o da küçük yaşlarda çi...

Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
 • Ece Paksüt (11.06.2019)

  Gazap Üzümleri ayakta kalma mücadelesi veren insanların hikayesini ve insanlık dramını olağanüstü bir dille anlatmış. Steinbeck'in en çok okunan kitaplarından biri diyebilirim. Okuyuculara kesinlikle tavsiyemdir.

 • Burcu Akyüz (25.07.2018)

  En iyi eserler döneminde mutlaka ağır eleştirilere maruz kalırlar. Gazap Üzümleri kitabı da bu eserlerden biri.

 • Çınar Kunter (12.07.2018)

  John Steinbeck'in şüphesiz en büyük eseri olan Gazap Üzümleri ödüllü bir kitap olduğundan ziyade içeriği beni fazlası ile etkiledi.

 • Ahmet Özdenak (05.07.2018)

  Kapitalist düzeni en akıcı ve kolay şekilde anlamak isterseniz Gazap Üzümleri kitabını okumalısınız.

 • Baran Kunter (19.06.2018)

  Yayınlandığı dönemde büyük ses uyandırmış Gazap üzümleri kitabı kapitalizmin en insafsız gerçeğini bizlere sunan mükemmel bir eser.