Kitap Ara
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır.
Gazi Mustafa Kemal Atatürk

Gazi Mustafa Kemal Atatürk

İlber Ortaylı
Kronik Kitap
2 kişi
Kidega'nın "Gazi Mustafa Kemal Atatürk" Kitap Yorumu
Atatürk'ü yazmanın kendisi için bir vazife olduğunu ve bu kitabı yazmak için 70 yaşına kadar beklediğini belirten Prof. Dr. İlber Ortaylı bu biyografik eserinde Mustafa Kemal Atatürk'ü kişisel özellikleri ve bilinmeyenleriyle ele alıyor.

Yaşamının tüm yönleriyle büyük lider Atatürk…

“Tarihin akışını değiştiren, ona mührünü vuran veya büyük tehlikelere mani olan liderlere her memlekette rastlamak mümkün değildir.

Atatürk dünya tarihinin nadiren gördüğü bir dehadır. Birinci Dünya Savaşı'ndan sonra, hiçbir mağlup milletin direniş göstermediği zamanda siviller ve askerlerle dünyaya meydan okumuştur.”

- İlber Ortaylı

Gazi Mustafa Kemal Atatürk kitabı, evvela imparatorluğu dirilten nesil olan 1880'liler kuşağı, Balkan coğrafyası ve Mustafa Kemal'in aile kökeni ile başlıyor. Akabinde Atatürk’ün askeri eğitimi, Manastır yılları, Milliyetçilikler Dönemi, İttihat ve Terakki, 2. Abdülhamid, Enver Paşa, Ziya Gökalp, Trablusgarb, Balkan Savaşları ve Sofya yıllarıyla devam ediyor.

Ordumuzun İtilaf devletleriyle sekiz cephede mücadele ettiği Birinci Dünya Savaşı, kutlu zaferlerimiz Çanakkale ve Kutü’l Amâre, Mondros, son padişah Vahideddin, bir milletin ve ülkenin ölüm fermanı olan Sevr…

Tüm detaylarıyla Milli Mücadele dönemi, 23 Nisan 1920 ve sonrasında muhalefete rağmen verilen Kurtuluş Savaşı, İnönü Muharebeleri, Lozan Konferansı, Büyük Taarruz ve Cumhuriyet’e giden yol...

Saltanat ve hilafet tartışmaları, Lozan, On İki Ada, mübadele, Osmanlı'dan kalan borçlar, Musul ve yakın tarihin en önemli meselesi olan inkılablar...

Son olarak kişisel özellikleriyle, dünyada, anılarda, hafızalarda kalan izleriyle modern Türkiye’nin kurucusu Atatürk...

İlber Ortaylı bu ilk biyografisinde yaşamının tüm yönleriyle büyük lider Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü anlatıyor. Türk tarihçiliğine hiç unutulmayacak ve sürekli başvurulacak bir rehber kitap daha kazandırıyor...

İlber Ortaylı Kitapları
30,00 ₺ %40
18,00 ₺
Tedarik Süresi: 2 işgünü
30 TL üzeri kargo bedava Kargo Bedava
Favorilerime Ekle

Kitap Ayrıntıları

Dil: Türkçe
ISBN: 9789752430297
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: 2. Hamur
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 480
Basım: Ocak 2018
İlber Ortaylı

İlber Ortaylı Hakkında

İlber Ortaylı Kimdir?1947 yılında Avusturya Bregenz’de dünyaya gelmiştir. Kırım Tatarı bir ailenin çocuğudur. 2 yaşında ailesi ile birlikte Türkiye’ye göç etmiştir.Ankara Atatürk Lisesinden mezun oldu...

"Gazi Mustafa Kemal Atatürk" Kitabı Hakkında Yorumlar

Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
 • Baran Çamdalı (11.07.2018)

  Günümüzde bir çok propagandaya kurban giden Atamızı anlatan bir kitaba gerçekten ihtiyacımız vardı ki Gazi Mustafa Kemal Atatürk kitabı İle İlber Ortaylı çıka geldi.

 • Doruk Saygıner (10.07.2018)

  Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü yakından tanımak isteyenlerin mutlaka okuması gereken büyük bir eser.

 • Polat Çörekçi (09.07.2018)

  Bu zamana kadar Gazi Mustafa Kemal Atatürk hakkında okuduğum en kapsamlı eser diyebilirim. İlber Ortaylı değerli ve önemli bir tarihçidir açıklamaları ve düşünceleri ile her seferinde aydınlatıcı bilgiler vermektedir.

 • Güney Tanrıkulu (09.07.2018)

  Atatürk'e dair bir kitap okunacaksa bu kesinlikle İlber hocanın kaleminden Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmalıdır.

 • Burcu Erginsoy (06.07.2018)

  Atasını tanımayan bir toplum ilerleyemez. Gazi Mustafa Kemal Atatürk kitabı için Sayın İlber hocamıza minnettarız. Kidega'da bize oldukça uygun fiyatlardan satın alma imkanı sunduğu için teşekkürler.

 • Armağan Biçer (04.07.2018)

  İlber Hoca sen çok yaşa Gazi Mustafa Kemal Atatürk kitabı kitaplığımın en güzel köşesinde Nutuk'un yanında yerini aldı.

 • Ümran Türkdoğan (03.07.2018)

  Gazi Mustafa Kemal Atatürk kitabı İlber Hocadan beklediğimiz bir eserdi. Her Türk vatandaşının liderini yakından tanıması gerekiyor diye düşünüyorum.

 • Ahmet Tekelioğlu (13.06.2018)

  Gazi Mustafa Kemal Atatürk İlber ortaylının yazmak için 70 yaşını beklediği muhteşem bir Atatürk kitabı olmuş.

 • Efe Uca (11.06.2018)

  Eğer okumayan varsa en kısa sürede temin ederek okumalı bence. Her Türk vatandaşının okuması gereken muhteşem eserlerden biri. Üstelik İlber Hocanın eşsiz kaleminden çıkmış. Kidega sayesinde oldukça indirimli olarak satın almıştım.