Geçmişten Günümüze Beyoğlu 1 - 2 (Kutulu)

M. Sinan Genim, Yücel Dağlı, Ebru Karakaya, Müslüm İstekli, Dila Çakıl

Kitap Açıklaması

Konusunda uzman 52 yazar ve araştırmacının kaleminden Beyoğlu... Makaleler, görsel malzemeler ve çizimler... Ülkemizin batıya açılan kapısının tarihi...

Bir dönem Sykai, daha sonra Pera, şimdilerde Beyoğlu ismi ile anılan bölgenin kültürel geçmişi, günümüzden binlerce yıl öncesine uzanmakta. Bu kitap, zengin bir kültürel birikime sahip olan ve içinde yaşadığımız şehrin önemli bir bölümünü teşkil eden bu bölge hakkında efsane ve hikayelerle edinilen duyumların yanı sıra, eksikliği duyulan gerçek bilgilere erişme imkanı sağlıyor.

Günümüze kadar İstanbul'un ilçe ve semtleri hakkında yazılmış eserlerin pek çoğu tek yazarlı ve genellikle kişisel bakış açısını aşamamış çalışmalar olarak karşımıza çıkmakta. Geçmişten Günümüze Beyoğlu, konusunda uzman, yazar ve araştırmacıların birlikteliğiyle meydana gelmiş bir kitap.

Bu kitap, Beyoğlu'nun bir monografisi değil. İstanbul'un farklı bir kimliği olan Beyoğlu için bir rehber niteliği taşımakta. Kentin sahip olduğu tarihsel mirasın kapsamlı bir dökümünü içermekte.

M. Sinan Genim Kitapları
277,78 ₺
Satışta Değil
SEPETE EKLE
Kitap Ayrıntıları
Türü: Edebiyat, Deneme
ISBN: 9789759748425
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kuşe
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 919
Basım:
Ebat: 24x34 cm
Ağırlık: 919
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.