Geleceğe Bir Dokunuş Araştırma, Şirket, İnsan

Vural Çakır

Kitap Açıklaması

Olay, pazarlama araştırması sektöründe geçiyor. Ödünç sandalyelerle işe başlayan Zet on beş yılda sektörün tartışmasız ve rakipsiz lideri haline gelir. Ama artık Zet değildir. Önce,ACNielsen Zet, sonra yalnızca ACNielsen olur. Dünya araştırma devi ACNielsen, Zet'in sahibi olmuştur.

Bu büyük başarıya imza atan ekibin -mutsuz- kaptanı Vural Çakır bu kitapta, araştırmayı yerli yerine oturtuyor önce: Araştırma, doğru pazarlama kararlarının ilk adımıdır, kaynakların rasyonel ve tüketiciler yararına dağılımını sağlayaak bir toplumsal araçtır.

Sonra, araştırmacı gözlüğünü hiç çıkarmadan, günümüzün geçerli şirket yapısına bakıyor ve orada insanı arıyor. Gördükleri, ona "mutsuz" dememize yol açan şeyler.

Oysa araştırmanın kılavuzluğunda, insani özelliklerini yitirmemiş bir şirket ve toplum yapısı bir hayal değil. Vural Çakır bu imkanı bütün somutluğuyla görmüş, geleceğe dokunmuştur.

Türkiye'nin geleceğe dönük, gülümseyen yüzüne tutulmuş bir ışık bu kitap. İnsan aklına, sadeliğine ve mücadelesine bir övgü. Güç veriyor, moral aşılıyor.

Vural Çakır için, uluslararası çapta bir "guru" demiyor olmamız, sadece onun bu kelimeye antipatisinden ve alçakgönüllüğünden...

 Vural Çakır Kitapları

11,00 ₺
Satışta Değil
SEPETE EKLE
Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9799758378394
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 136
Ebat: 13,5x20 cm
Ağırlık: 136
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.