Geliştiren Anne-Baba

Doğan Cüceloğlu
Kidega'nın Geliştiren Anne-Baba Kitap Yorumu
Her eğitimci ve ebeveyn bu kitabı edinmeli! Çocuk yetiştirirken karşılaşabilecek problemlere çözümler sunan kitapta doğru bildiğiniz yanlışları fark edeceksiniz. Toplumla ilgili gözlemlerle birlikte aile içi iletişiminizi geliştirecek öneriler sunuyor.

Kitap Açıklaması

Çocuğunuz bir kez çocukluk yaşayacak; bu dönemi onunla doya doya yaşayın.

Bir anne, bana yolladığı mektupta şöyle diyor: “Çok yorgun ve sorumlulukların altında ezilmiş hissediyorum. Annem kendi dönemlerinde böyle bir yılgınlık hissetmediklerini, bu kadar sabırsız ve öfkeli olmadıklarını, bizi seyrederken bile yorulduğunu söylüyor.”

Bir başkası da şöyle yazmış: “Otuz yaşında yaklaşık 4,5 ay sonra baba olacak bir baba adayıyım. Bugüne kadar geçen süre içinde baba olacağım düşüncesi üzerinde çok durmadığım için birçok şeyin farkında değildim. Ancak bugün bu düşünce üzerinde ilk adımımı attım ve daha ilk adımımda büyük bir eksik ile yola çıktığımı fark ettim. Bu sanki kutuplara keşfe giden kâşifin yanında soğuktan koruyucu kıyafetlerini almaması gibi bir hisse benziyor.”

Yetişen her yeni kuşakla birlikte, onları yetiştiren anne ve babalardan da beklentiler artıyor. Toplumun gelişmesi için öncelikle ailede demokratik bir yapı kurulması şart. Bunun yolu da, anne ve babaların geçmişten gelen korku kültürü kalıplarından kurtulmaları ve onur eşitliğine inanan sağlıklı gelişmiş bireyler yetiştirmeleri...

Geliştiren Anne-Baba olmak için kendinizi ve çocuğunuzu tanımanız, beklentilerinizi, niyetinizi keşfetmeniz; değerlerinizi ve aile ilişkinizi sağlıklı tutmanız önemli. Bilen, anlayan, seven gözlerle yaşama bakmak kendi elinizde…

Güler yüzlü, sakin, güvenen, hayata, ailesine şükür duygusu içinde bakan bir anne, bir baba olmak çocuklarınıza verebileceğiniz en büyük armağandır. Çocuklar böyle bir armağanı hak ediyorlar.

- Doğan Cüceloğlu

Doğan Cüceloğlu Kitapları
24,00 ₺ %28
17,28 ₺
1 günde kargoda
75 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava
Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9789751417480
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 192
Basım:
Ebat: 13,5x19,5 cm
Ağırlık: 192
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
 • duygu yorulmaz (11.04.2019)

  çocuk gelişmek isteyen anneyi gerçekten geliştiriyor güzel kitap beğenerek okudum

 • Ada Çamdalı (04.09.2018)

  Çocuklarına gerçekten de geliştirici birer eğitim vermek isteyenlerin kesinlikle okuması gereken bir kitap. Geliştiren Anne Baba olmak gerçekten de kolay değil. Belki bu kitap sayesinde çocuklarınıza karşı daha olumlu yaklaşırsınız.

 • Ümran Sarıoğlu (27.07.2018)

  Çocuklarınızın çocukluk dönemlerini doya doya yaşayabilmeleri için onlara nasıl yaklaşmanız gerektiğinin detaylandırıldığı kitap . Sevgili doğan cüceloğlunun kalemine sağlık.

 • Emir Kunt (10.07.2018)

  Anne ve babaların mutlaka okuması ve bilinçlenmesi gereken bir kitap. Geliştiren Anne-Baba kitabında ebeveyn olmanın farkındalığını anlatan Doğan Cüceloğlu'nun en iyi kitabıydı bence.

 • Serhan Kılıççı (09.07.2018)

  Doğan Cüceloğlu'nun çocuk ve kişisel gelişim alanındaki kitaplarını oldukça beğeniyorum. Geliştiren anne baba kitabında ebeveyn olmanın farkında lığını anlatıyor.

 • Esma Babacan (05.07.2018)

  Doğan Cüceloğlunun her kitabını okudum. Geliştiren Anne baba ise en iyi kitabıydı bence.

 • Güney Abacı (11.06.2018)

  Sevgili Doğan hocanın kitabı Kidega'da %40 gibi büyük bir indirimde satışta olması büyük bir mutluluk. Bu indirim ile iki kitap aha eklemiştim oldum listeme . Geliştiren Anne -Baba kitabı büyük bir yardımcım oldu.

 • Onur Alpuğan (31.05.2018)

  Geliştiren Anne- Baba kitabı usta kalem Doğan Cüceloğlu’nun yine müthiş bir eseri olmuş. Oldukça faydalı bilgiler içeriyor. Çocuk bakımı için okunması gereken en iyi eserler.