Gemina

Illuminae Dosyaları_02

Amie Kaufman, Jay Kristoff
Pegasus Yayınları
Kidega'nın Gemina Kitap Yorumu

2575 yılında uzayda geçen hikaye iki şirketin savaşıyla başlıyor. Serinin ilk kitabı olan Illuminae'den sonra Gemina'da da heyecan, gizem asla bitmiyor. Çok farklı bir dille, çok farklı bir tarzda yazılmış kitapta çizimler, raporlar, yazışmalar ve gizli dosyalar bulunuyor. Amie Kaufmann ve Jay Kristoff Illuminae ile başlayan Gemina ile devam eden övgüleri ve hayran kitlesini sonuna kadar hak ediyorlar. Bambaşka bir kitap deneyimine hazır olun, arkanıza yaslanın ve kitabın tadını çıkarın!

 

Galaksinin uzak ucundaki bir uzay istasyonuna taşınmanın sosyal hayatı öldüreceği kesindir ama kimse Hanna’ya sahiden öldürülebileceğini söylememiştir.

Satış rekorları kıran Illuminae’yle başlayan destan, iki yeni karakterin BeiTech saldırısının ikinci dalgasıyla karşılaştığı Heimdall Uzay İstasyonu’nda devam ediyor. Hanna, istasyon komutanının şımarık kızıdır, Nik ise ünlü bir suç ailesinin gönülsüz mensubudur. Galaksinin en sıkıcı uzay istasyonundaki yaşamın gerçekleriyle başa çıkmaya çalışırlarken Kerenza İstilası’nın haberini taşıyan Kady Grant ve Hypatia’nın Heimdall’a yaklaştığından habersizdirler.

Seçkin bir BeiTech özel timi, istasyonu işgal ettiğinde Hanna ve Nik yuvalarını korumak için bir araya gelir. Üstelik uzaylı yaratıklar mürettebatı teker teker avlamaktadır ve istasyonun solucan deliğinde, uzay-zaman sürekliliğini akşam yemeğinden önce parçalayabilecek bir arıza belirmiştir. Çok geçmeden Hanna ve Nik sadece kendi yaşamlarını değil, Hypatia’daki, hatta belki evrendeki herkesi kurtarmak için savaşmak zorunda kalacaktır.

Ama rahat olun. Her şeyi halledecekler. Yani, en azından öyle umuyorlar.

Brifing Notu: Çeşitli belgelerle anlatılan ve The New York Times çoksatan yazarı Marie Lu’nun çizimleriyle zenginleşen Gemina, okurları soluk kesecek yeni bir maceraya sürüklüyor.

Illuminae'ye Dair Uzman Görüşleri

“Türü: Tanımlanamaz. Roman: Unutulmaz.”

-Kami Garcia, The New York Times çoksatan yazarı-

“Roman türünü yeniden tanımlayan bir eser. Kalbimdeki Battlestar Galactica boyutundaki boşluğu doldurdu.”

-Victoria Aveyard, Kızıl Kraliçe’nin çoksatan yazarı-

“Sıradan bir roman deneyimiyle karşı karşıya değilsiniz…”

Bustle.com

“Tutkunu olacağınız yeni bir bilimkurgu romanı.” 

- Mtv.com

Amie Kaufman Kitapları
64,81 ₺ %37
40,83 ₺
1 günde kargoda
50 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava

Kitap Ayrıntıları

Orijinal Başlık: Gemina: The Illuminae Files_02
ISBN: 9786052994733
Kapak: Ciltli
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 659
Basım: Nisan 2018
Ebat: 16,5x23,5 cm
Çevirmen: Sevinç Seyla Tezcan
Editör: İlker Sönmez
Amie Kaufman

Amie Kaufman Hakkında

Amie Kaufman uluslararası Avustralyalı yazardır. En bilindik eseri olan Illuminae serisidir. Kitapları 35 ülkede yayınlanmıştır.Hukuk, tarih ve edebiyat alanında eğitim almıştır. Yüksek lisansını ta...

Gemina Kitap Yorumları

Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
 • Sinem Uca (28.07.2018)

  Serinin ikinci kitabı ve bambaşka bir deneyim yaşatmakta bence kitabın keyfini çıkartmaya bakın. Üslubu ve akıcılığı zaten kitabı elinizden bırakmamanız için yeterli bir sebep olacaktır.

 • Ada Köybaşı (27.07.2018)

  Kitabın adını ilk defa duydum ve ilgimi çekti. Gemina biraz da fantastik olduğundan olacak sanırım çok beğendiğim kitaplar arasına girmeyi başardı.

 • Yağız Kahveci (17.07.2018)

  Amie Kaufman'ın kaleme aldığı serinin ikinci kitabı Gemina beklentimin çok üstünde bir kitap olmuş.

 • Sinem Akşit (12.07.2018)

  Kıbrıstaki kardeşimin ısrarı ile sizden satın aldığım Gemina kitabnı hiç sevemedim. Bir çok yeri anlayamadım zaten.

 • İrem Erez (11.07.2018)

  Kitapta yaratılan dünya kusursuz kitabın kalın olduğuna aldanmadan su gibi okuyup bitire biliyorsunuz. Gemina kitabından sonra çıkacak kitabı merakla bekliyorum.

 • Atakan Akgül (09.07.2018)

  Gemina kitabını okurken bu kadar haz alacağımı hiç tahmin etmemiştim.

 • Ege Mayhoş (06.07.2018)

  Gemina Kitabı benim için tam bir hayal kırıklığı oldu.

 • Kutay Adıvar (04.07.2018)

  Bu serinin ilk kitabını da Kidega'dan almıştım. İlk kitabın ardından ise Gemina öyle sabırsızlıkla beklenen bir kitaptı ki. Okuduğuma asla pişman olmadığım bir kitap.

 • Cihan Sezek (03.07.2018)

  Sanırım benim en ilgimi çeken kitapların başında geliyor bu tür kitaplar. Yine doyasıya fantastik kokan Gemina övgüleri sonuna kadar hak eden bir kitap.

 • Sinem Topaloğlu (03.07.2018)

  O kadar çok sosyal medyada bahsedildi ki merakımdan satın aldım Gemina kitabını. Ben boşuna fantastik kitap okumuyormusum hiç beğenmedim.

 • Rüya Oraloğlu (28.06.2018)

  İlk kitabı kadar heyecanlı ve sonunda ters köşeye yatıran bir kitap olmuş. Gemina kitabından sonra 3. kitabı sabırsızlıkla bekliyorum.

 • Kağan Çörekçi (25.06.2018)

  Fantastik türden kitaplar sevenler için Gemina kitabı mutlaka okunmalı bence. Benim ön yargılarımı yıkan oldukça başarılı kurgusu ile Gemina alanında en iyilerden biri.

 • Ece Körmükçü (21.06.2018)

  Gemina kitabı yazarın Illumina serisinden sonra yayınladığı kitap. Fantastik alanda en başarılı yazarlardan ve kitaplardan biri.

 • Ferid Biçer (18.06.2018)

  "Sabır ve Sessizlik'in güzel bir kızı varmış. Adını İntikam koymuşlar." Gemina muhteşem bir kitap.

 • Ece Koyuncu (13.06.2018)

  Gemina Kidega sayesinde bir kitap oldu. Bilim Kurgu alanında yazılmış bence en iyi kitap.