Sepetinizde ürün bulunmamaktadır.
Gemina
Kidega'nın "Gemina" Kitap Yorumu

2575 yılında uzayda geçen hikaye iki şirketin savaşıyla başlıyor. Serinin ilk kitabı olan Illuminae'den sonra Gemina'da da heyecan, gizem asla bitmiyor. Çok farklı bir dille, çok farklı bir tarzda yazılmış kitapta çizimler, raporlar, yazışmalar ve gizli dosyalar bulunuyor. Amie Kaufmann ve Jay Kristoff Illuminae ile başlayan Gemina ile devam eden övgüleri ve hayran kitlesini sonuna kadar hak ediyorlar. Bambaşka bir kitap deneyimine hazır olun, arkanıza yaslanın ve kitabın tadını çıkarın!

 

Galaksinin uzak ucundaki bir uzay istasyonuna taşınmanın sosyal hayatı öldüreceği kesindir ama kimse Hanna’ya sahiden öldürülebileceğini söylememiştir.

Satış rekorları kıran Illuminae’yle başlayan destan, iki yeni karakterin BeiTech saldırısının ikinci dalgasıyla karşılaştığı Heimdall Uzay İstasyonu’nda devam ediyor. Hanna, istasyon komutanının şımarık kızıdır, Nik ise ünlü bir suç ailesinin gönülsüz mensubudur. Galaksinin en sıkıcı uzay istasyonundaki yaşamın gerçekleriyle başa çıkmaya çalışırlarken Kerenza İstilası’nın haberini taşıyan Kady Grant ve Hypatia’nın Heimdall’a yaklaştığından habersizdirler.

Seçkin bir BeiTech özel timi, istasyonu işgal ettiğinde Hanna ve Nik yuvalarını korumak için bir araya gelir. Üstelik uzaylı yaratıklar mürettebatı teker teker avlamaktadır ve istasyonun solucan deliğinde, uzay-zaman sürekliliğini akşam yemeğinden önce parçalayabilecek bir arıza belirmiştir. Çok geçmeden Hanna ve Nik sadece kendi yaşamlarını değil, Hypatia’daki, hatta belki evrendeki herkesi kurtarmak için savaşmak zorunda kalacaktır.

Ama rahat olun. Her şeyi halledecekler. Yani, en azından öyle umuyorlar.

Brifing Notu: Çeşitli belgelerle anlatılan ve The New York Times çoksatan yazarı Marie Lu’nun çizimleriyle zenginleşen Gemina, okurları soluk kesecek yeni bir maceraya sürüklüyor.

Illuminae'ye Dair Uzman Görüşleri

“Türü: Tanımlanamaz. Roman: Unutulmaz.”

-Kami Garcia, The New York Times çoksatan yazarı-

“Roman türünü yeniden tanımlayan bir eser. Kalbimdeki Battlestar Galactica boyutundaki boşluğu doldurdu.”

-Victoria Aveyard, Kızıl Kraliçe’nin çoksatan yazarı-

“Sıradan bir roman deneyimiyle karşı karşıya değilsiniz…”

Bustle.com

“Tutkunu olacağınız yeni bir bilimkurgu romanı.” 

- Mtv.com

Amie Kaufman Kitapları
70,00 ₺ %37
44,10 ₺
1 günde kargoda
Kargo Bedava Kargo Bedava
Favorilerime Ekle

Kitap Ayrıntıları

Orijinal Başlık: Gemina: The Illuminae Files_02
ISBN: 9786052994733
Kapak: Ciltli
Kağıt Cinsi: 2. Hamur
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 659
Basım: Nisan 2018
Çevirmen: Sevinç Seyla Tezcan
Editör: İlker Sönmez
Amie Kaufman

Amie Kaufman Hakkında

Amie Kaufman Kimdir?Amie Kaufman uluslararası Avustralyalı yazardır. En bilindik eseri olan Illuminae serisidir. Kitapları 35 ülkede yayınlanmıştır.Hukuk, tarih ve edebiyat alanında eğitim almıştır....

"Gemina" Kitabı Hakkında Yorumlar

Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
  • Ece Körmükçü (21.06.2018)

    Gemina kitabı yazarın Illumina serisinden sonra yayınladığı kitap. Fantastik alanda en başarılı yazarlardan ve kitaplardan biri.

  • Ferid Biçer (18.06.2018)

    "Sabır ve Sessizlik'in güzel bir kızı varmış. Adını İntikam koymuşlar." Gemina muhteşem bir kitap.

  • Ece Koyuncu (13.06.2018)

    Gemina Kidega sayesinde bir kitap oldu. Bilim Kurgu alanında yazılmış bence en iyi kitap.