Genç Kemalistler Ordusu

Talat Turhan

Kitap Açıklaması

Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesinde Genç Kemalistler Ordusu (GKO) adı ile bir örgüt kurulmuştur. GKO her türlü düşüncenin üstünde ve hiçbir siyasi yapılanmayla ilgisi olmayan bağımsız bir örgüttür. Türk Silahlı Kuvvetleri mensupları sınıf ve rütbe farkı aranmaksızın GKO'nun tabii üyesi kabul edilmektedir.

GKO, bütün bu görevleri aynen yerine getirebilmek için zaman zaman Silahlı Kuvvetler mensupları arasında uyarıcı ve birleştirici yayınlarla faaliyet gösterir.

Bütün yayınlarını kendi özel kuryeleri vasıtası ile GKO imzası altında yapar. GKO, yüklendiği misyonun emniyeti açısından gerektiği sürece örgüt ve karargâhının açıklanmamasını gerekli sayar. GKO, kendi amacı doğrultusunda, yurdun kaotik ortamına son vermeyi, sosyal adaleti gerçekleştirmeyi, vatandaş arasında birlik ve bütünlüğü sağlamayı amaçlar.

Bu doğrultuda Kemalist etkinlikleri doğrudan ve dolaylı yollardan desteklemeyi kendine görev sayar. GKO, Türk Silahlı Kuvvetleri' nin şerefli ve vatanperver mensuplarının kişisel kaygı ve korku nedeniyle örgüt çalışmalarını aksatacak açıklamada bulunmayacaklarını belirtir.

GKO, Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarının her birinin, ulusun çıkarları gibi büyük ideallerin kişisel çıkarların çok üstünde bir değer taşıdığını bildiklerini ve inandıklarını hiç bir şüpheye yer vermeksizin açıklar.

-Genç Kemalistler Ordusu Beyannamesi'ndenTalat Turhan Kitapları

28,70 ₺
Satışta Değil
SEPETE EKLE
Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9789756288085
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 354
Ebat: 13,5x20 cm
Ağırlık: 354
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.