Gençler İçin Fotoğraflarla Nutuk

Mustafa Kemal Atatürk
6 kişi
Kidega'nın Gençler İçin Fotoğraflarla Nutuk Kitap Yorumu
Ülkemizin kurucusu Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından kaleme alınan cumhuriyetimizin nasıl kurulduğuna dair birinci ağızdan bilgiler barındıran harikulade bir eser. İlk basımı 1927 yılında olan; Atatürk'ün altı gün boyunca TBMM'de okuduğu kitap Samsun'a çıkmasıyla başlayıp, Gençliğe Hitabe ile sonlanıyor. Bir ulusun var olma mücadelesini, aydınlığa kavuşmak için verdiği savaşı Ulu Önder'in kaleminden okuyoruz. Her Türk vatandaşının okuması gereken; bizlere bizi, tarihimizi, kim olduğumuzu, neler başarabildiğimizi ve başarabileceğimizi anlatan bir başyapıt.

Kitap Açıklaması

Ey Türk gençliği! Birinci görevin, Türk bağımsızlığını, Türk Cumhuriyeti’ni sonsuza kadar korumak ve savunmaktır. Varlığının ve geleceğinin tek temeli budur. Bu temel, senin en değerli hazinendir. Gelecekte de, seni bu hazineden yoksun bırakmak isteyecek iç ve dış düşmanların olacaktır. Bir gün, bağımsızlık ve cumhuriyeti savunma zorunluluğuna düşersen, göreve atılmak için, içinde bulunacağın durumun olanak ve koşullarını düşünmeyeceksin! Bu olanak ve koşullar çok elverişsiz bir nitelikte görünebilir. Bağımsızlık ve cumhuriyetine kastedecek düşmanlar, bütün dünyada benzeri görülmemiş bir zaferin temsilcisi olabilirler. Zorla ve aldatmacayla sevgili vatanın bütün kaleleri zaptedilmiş, bütün tersanelerine girilmiş, bütün orduları dağıtılmış ve ülkenin her köşesi fiili olarak ele geçirilmiş olabilir. Bütün bu koşullardan daha acıklı ve daha korkunç olmak üzere, ülkenin içinde iktidara sahip olanlar aymazlık ve sapkınlık ve hatta hainlik içinde bulunabilirler. Hatta bu iktidar sahipleri, kişisel çıkarlarını istilacıların siyasi emelleriyle birleştirebilirler. Ulus, yoksulluk ve sıkıntı içinde yorgun ve bitkin düşmüş olabilir. Ey Türk geleceğinin evladı! İşte, bu durum ve koşullar içinde bile görevin, Türk bağımsızlık ve cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun güç, damarlarındaki soylu kanda mevcuttur!

Mustafa Kemal Atatürk Kitapları
18,00 ₺ %35
11,70 ₺
1 günde kargoda
75 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava
Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9789944888349
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 616
Basım:
Ebat: 155x23 cm
Ağırlık: 616
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
 • Burcu Tekand (08.04.2019)

  Her Türk vatandaşının okuması gereken kim olduğumuzu tarihimizi neler başarabileceğimizi ya da başardığımızı anlatan harika bir başyapıt kesinlikle okumanızı ve okutmanızı tavsiye ederim.

 • Ece Tunaboylu (07.11.2018)

  Her Türk'ün okuması, çocuklarına da mutlaka okutması, okutturması gereken büyük bir miras! Belki mutlu yarınlara dair umudumuzu kurtarabiliriz

 • İrem Süleymanoğlu (02.08.2018)

  Gençler için fotoğraflarla Nutuk her Türk gencinin okuması gereken en önemli eser.

 • Kağan Avan (10.07.2018)

  Her Türk gencinin okuması gereken mükemmel bir eser. Birinci ağızdan işgal edilmiş bir Osmanlı'dan Türkiye Cumhuriyet'i yaratılmasına kadar olan sürece şahit oluyorsunuz.

 • Ümran Körmükçü (06.07.2018)

  Bir lider düşünün gülümsemesi bile içimizi ısıtan liderimizi Gençler İçin Fotoğraflarla Nutuk kitabı ile genç nesillerimize tanıtalım

 • Ece Egeli (05.07.2018)

  Cumhuriyetimizin nasıl kurulduğunun Başkomutanımız mustafa kemal tarafından eşsiz bir üslup ile kaleme alındığı bu kitabı derhal bitireceğim. Gençler için fotoğraflarla nutuk kesinlikle her Türk vatandaşının okuması gereken bir kitaptır.

 • Yiğit Özkara (03.07.2018)

  Gençler için Fotoğraflarla Nutuk kitabı oldukça başarılı bir yapıt olmuş. Genç nesile okutulması gerekiyor

 • Barlas Kuday (19.06.2018)

  Gençler için Fotoğraflarla Nutuk beklediğimden güzel bir eser olmuş. Önce çocuklarıma sonra yeğenlerime okuttuktan sonra şehrimin halk kütüphanesine hediye ettim. Tüm Türk gençliğinin okuması gereken yön gösterici.

 • Koray yılmaz (08.06.2018)

  Bütün öğrencilerime okuttuğum her Türk gencinin mutlaka okuması gereken büyük eser.