Gençlik ve Gelecek

Anadolu Buluşmaları 6 Sempozyum Kitaplığı

Kolektif

Kitap Açıklaması

Gençlik bir dönem değil, bir ruhtur. Gençlik bır hazinedir ve geleceğimizin mimarıdır. Gençliğın inşası, geleceğin inşasıdır. Gençliğe sahip çıkmamak, manevi bır soykırımdır. 

Yanı boşımızda medya üzerinden harekete geçen toplumsal halk ayakların başat altörü konumunda olan gençlik,karşımıza aldığımız bir sorunun adı değil, yanımızda hissettiğiğmiz bir gücün adıdır.

 Ailelerin, toplumların, ülkelerin, cemiyet ve cemaatlerin geleceği, yetiştirecekleri yetenekli ve sorumluluk sahibi gençlerin varlığına bağlıdır.

Zamanın nesnesi değil, öznesi olan bir gençlik, geleceği inşa edebilir. Haya ve edebi kuşanmiş, farklı bakabilen, sorgulayan, analiz eden, ufku yaşadığı coğrafyanın dışına taşan bir gençlik toplumuun öncüsü olabilir. 

Geleceğe yürümek, ancak yetişkinlerin tecrübesi ıle gençlerin heyecan ve aksiyonun buluşturulmasıyla mümkündür. İnsan potansiyelinin en yuksek dönemi olan gençlik; yenilikçi, devrimci ve. aksiyonerdir. Gençlığı muhafazakarlaşan toplumlar, kendi medeniyetini geleceğe taşıyamazlar.

20,00 ₺ %22
15,60 ₺
Tedarik Süresi: 2 iş günü
50 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava
Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9786059683333
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 342
Basım:
Ebat: 13,5x21 cm
Editör: Yahya Ayyıldız
Ağırlık: 300
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.