Genel Kültür Ansiklopedisi (3 Cilt Takım)

Kolektif

Kitap Açıklaması

Genel Kültür Ansiklopedisi'ndeki maddeler, Türk eğitim sistemi göz önünde bulundurularak özenle seçildi. En yeni bilgiler kolay ve anlaşılır bir dille yazılmış, konular, güncel resimler ve grafiklerle desteklenmiştir. Güncel bir eser olan Genel Kültür Ansiklopedisi'nde alfabetik 3 cilt, 2050 sayfa, 8000'i aşkın madde ve 2700 civarında resim, harita ve grafik yer almaktadır.

Genel Kültür Ansiklopedisi, temelde ulusal kültürümüze dayalı, ancak dünya kültüründe de önemli yer tutan maddelere de ayrıntılı bir biçimde yer veren bir eserdir. Toplumumuzun her kesiminin, özellikle öğrencilerin dersleriyle ilgili konularda yararlanabilecekleri değerli bir başvuru kaynağıdır. Kucakladığı kitle öğrenci olan bu ansiklopedinin madde seçiminde ders konuları gözönünde tutulmuştur. Bu bağlamda dünya ülkeleri ve Türkiye'nin coğrafi, sosyal, teknolojik bilgiler en son istatistik verilere dayandırılmıştır.

Fizik, kimya, matematik, biyoloji, zooloji, botanik, tıp, astronomi, tarih, coğrafya, toplum bilim, felsefe, güzel sanatlar, spor ve kendi dallarında ün kazanmış kişilerin biyografilerine de yer verilmiştir.115,74 ₺
Satışta Değil
SEPETE EKLE
Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9789944760669
Kapak: Ciltli
Kağıt Cinsi: 1. Hamur
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 4124
Ebat: 13,5x20 cm
Ağırlık: 4124
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.