Geographica

Ansiklopedik Dünya ve Ülkeler Büyük Atlası

Kolektif

Kitap Açıklaması

İki insanın yüzü birbirine benzemediği gibi iki ülke de birbirine benzemez. Dünya çok farklı zenginliklerden oluşan bir bütündür. Bir çok farklı parça ve özelliğin bir araya gelmesiyle oluşmuş muazzam bir "puzzle" gibidir. Bu karmaşık yapıların anlaşılması için hem parçaların tek tek detaylarına bakmak hem de resmin bütününü gözden kaçırmamak gerekir. Geographica bunu yapmayı amaçlamıştır; kolay anlaşılır ve sistematik yapısıyla, çarpıcı bir evren panoraması sergiliyor ve gezegenimizi daha iyi kavramamıza yardımcı oluyor.

Bu kapsamlı "Ansiklopedik Dünya ve Ülkeler Büyük Atlası" ile keşiflere hazırlanın. Bu kitap, uluslar arası alanda yetkin coğrafyacılar ve haritacılar tarafından en sağlıklı ve en son bilgilerle donatıldı. Yaşadığımız ortamı daha iyi anlatabilmek için fotoğraf, çizim ve tablolarla evren, güneş sistemi, dünyanın evrimi hakkında kapsamlı bilgiler veriliyor; ayrıca dünyanın iklimi, bitki örtüsü, okyanus akıntıları, kıtasal hareketleri, nüfus yoğunluğu gibi herhangi bir haritanın veremediği çeşitli özellikler 18 adet tematik haritayla gösteriliyor. Büyük Atlas olarak içinde 85 adet kapsamlı fiziki, siyasi harita yer almaktadır.

Her ülkenin coğrafi, siyasi, kültürel özellikleri ve ekonomik yapısı ilgili metinlerde ele alındı, verilen bilgiler özet harita ve güncelleştirilmiş "Özet Bilgi" tablosuyla desteklendi. Ayrıca, her ülkenin farklı yapısı ve tarihi gelişimi çarpıcı fotoğraflar ve detaylı zaman çizelgesiyle anlatıldı.

Bu başvuru kitabı, evrenin sırlarını keşfetmek, dünyanın evrimi ve medeniyetlerin gelişimi hakkında doğru bir bakışa sahip olmak isteyen herkes için hazırlandı. Kitap üç bölümden oluşuyor: "Gezegenimiz Dünya", "İnsanlar ve Toplum" ve "Dünya Bölgeleri". Geographica sizi uzaydan alıp dünyaya indirerek, geçmişten günümüze getirerek dünyanın milletleri ve devletleri, şehirleri, kasabalarına hatta en uzaktaki bilinmeyen köşelerine götüren bir yolculuğa çıkarıyor. Bu kapsamlı turda kendinizi olgular, yerel özellikler, tarih ve coğrafya bilgileriyle donatacaksınız ve sonuçta gerçek bilgiye ve yeni meraklara ulaşacaksınız.



54,63 ₺
Satışta Değil
SEPETE EKLE
Kitap Ayrıntıları
Orijinal Başlık: Geographica-The Complete Illustrated Atlas of The World
ISBN: 9799750403209
Kapak: Ciltli
Kağıt Cinsi: Kuşe
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 613
Basım:
Ebat: 245x34 cm
Çevirmen: Nurettin Elhüseyni
Editör: Philippe Sandall, Scott Forbes, Sarah Shrubb, Carolyn Beaumont, Anna Cheifetz, Clare Double, Oliver Rennert, Heather Jackson
Ağırlık: 3337
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.