Gezici Dünya

Geçmişten Geleceğe Küresel Ekonomi- Politik

Grzegorz W. Kolodko

Kitap Açıklaması

Grzegorz W. Kolodko, bir akademisyen ve konuya ilişkin derin, uygulamaya dayanan deneyimleriyle uluslar arası ekonominin en keskin ve doğru gözlemcilerinden biridir. Onun yazıları küreselleşmenin ekonomi politiği üstüne yapılan tartışmalarda daima önemli bir başlangıç noktası oluşturacaktır.

Francis Fukuyama "İnsan Ötesi Geleceğimiz" ve "Tarihin Sonu" kitaplarının yazarı Sayın Grzegorz W. Kolodko'nun Türkçemize kazandırılan kitabının dünyayı, tarihi, bugünü ve geleceği daha iyi anlamamıza sağladığı katkıyı bir değer birimi ile ölçmek çok zor. Çünkü bize sunduğu bilgi, hayal gücü ve analizi ile bir yandan dünya ekonomi politikasının değişik yönlerini göstermekte, diğer yandan nesiller arası sorumluluk duygularının ne kadar önemli olduğunu gözler önüne sermektedir.

- Prof. Dr. Hüseyin Bağcı ODTÜ Uluslararası İlişkiler Bölüm Başkanı

Dünya çapında ekonomik gelişmeleri ve politikaları detaylı bir şekilde resmeden bu devasa çalışma, 20. yüzyılın son çeyreğinde politik oluşumlara domine eden neoliberalizme karşı bir çığlık gibi yükselmekte ve ekonomi-politika alanına son derece değerli katkılarda bulunmaktadır. Kolodko'nun neoliberalizmin sahteliği ve oynadığı tekelci rol üstüne düşüncelerine katılmasam da bu kitabın karşıt yaklaşımıyla dünyada yeni yeni yükselmekte olan neoliberalizme karşı ekonomi-politikalar açısından çok değerli bir düşünme aracı olduğuna inanıyorum.

Edmund S. Phelps Nobel Ekonomi Bilimleri Ödülü Adayı Bu eser tam bir başyapıt. Kolodko bir düşün adamı ve gerçek dünya politikası ve ekonomik geçiş dönemlerinin sağlam bir uygulayıcısı.

JustinYifu Lin Baş Ekonomist ve Dünya Bankası Başkan Yardımcısı Kolodko bizi bu kitabında bölgeler, devletler, yüzyıllar ve disiplinler arası nefes kesici bir hızda, enfes bir yolculuğa çıkartıyor. Okuyucu açısından son derece ilham verici ve aydınlatıcı. Elinizden bırakamayacağınız bir çalışma.

- Professor D. MarioNuti Roma Üniversitesi La Sapienza28,00 ₺ %25
21,00 ₺
Tedarik Süresi: 2 iş günü
100 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava
Kitap Ayrıntıları
Orijinal Başlık: Wedrujacy Swiat
ISBN: 9786054362479
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: 1. Hamur
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 474
Basım:
Ebat: 16x23 cm
Çevirmen: O. Fırat Baş
Ağırlık: 726
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.