Sanayi toplumundan bilgi toplumuna geçişte önem kazanan olgulardan biri de girişimciliktir. Bu süreç içerisinde girişimcilik, insanın düşünsel emeğinin ekonomik değere dönüşmesi olarak ifade edilmekte ve üretim faktörleri arasında yer almaktadır. Yeni iş fikirlerinin hayata geçirilmesi ve kurulacak olan yeni işletmeler bir ekonominin büyüyebilmesinin öncelikli koşuludur. Bu nedenle toplumda girişimci kişilerin sayısının arttırılması ve bu kişilerin eğitilmesi ülkelerin öncelikleri arasında olmalıdır.

Girişimcilik, son yıllarda önemli gelişmeler göstermektedir. Ülkemizin genç bir nüfusa sahip olması, yeni iş alanlarının açılmasını ve yeni iş yapma modellerine dayalı girişimcilik faaliyetlerinin gelişmesini yaygınlaştırmaktadır. Özellikle bilgi toplumlarının temel uğraş alanlarından olan “bilişim sektörü” ülkemizin en canlı iş yapma alanını oluşturmaktadır.

Üretim yöntemi her ne olursa olsun üretimin en temel unsurunun insan olması, girişimci insan tipinin önemini artırmaktadır. Günümüzde insan faktörünün fiziksel gücü yerine, fikir gücü (iş fikri geliştirme ve iş planı yapma yeteneği) önem taşımaya başlamıştır. Bu durum, eğitimin nitelikli iş gücü sağlamadaki önemini artırmaktadır. Ülkemizde girişimciliğin geliştirilmesinde eğitimin yanında önemli olan bir diğer faktör ise, seminer ve sertifika programlarıyla girişimciliğin özendirilmesini sağlayacak mekanizmaların geliştirilmesidir.

Gazanfer Erbaşlar Kitapları
20,00 ₺ %17
16,60 ₺
Tedarik Süresi: 10 iş günü
50 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava

Kitap Ayrıntıları

ISBN: 9786053208105
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: 1. Hamur
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 218
Basım: Şubat 2018
Ebat: 16x23.5

Gazanfer Erbaşlar Hakkında

Gazanfer Erbaşlar, Akademik, Diğer, E-Ticaret kategorilerinde eserler yazmış popüler bir yazardır. Başlıca kitapları alfabetik sırayla; Elektroni...

Girişimcilik Kitap Yorumları

Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.