Göçmen Kızı Türkan

Halim Demirci

Kitap Açıklaması

Savaşlar hangi nedenle başlatılmış, nasıl ve ne kadar sürmüş ve sonunda ne gibi bir anlaşma ile sonlandırılmış olurlarsa olsunlar insanlık dışıdırlar.

Savaşların başlamasına neden olan çıkarcılar bu vahşi eylemlerinde en az zararla, çoğu zaman da kârlı çıkarlar. Zaten savaşı kendi çıkarları için başlatırlar. Zarar göreceklerini anlayınca da barış meleği kesilir, savaşı sonlandırırlar.

Bunlar: savaş araç ve gereçleri üreten bunların ticaretini yaparak para kazanan varsıllardır. Ülkeleri idare eden zayıf kişilikli sözüm ona devlet adamlarını da çıkarlarının maşası olarak kullanırlar.

Elden geldiğince savaşları kendi ülkelerinin, kendi topraklarının uzağında çıkarırlar ki kendileri doğrudan savaşın içinde olup zarar görmesinler.

Elbet tarih boyunca başka tür savaşlar da yürürlüğe konmuştur. Başka ülkelerin zenginliklerine sahip olmak, dinleri yaymak için çıkarılan savaşlar gibi…

Birinci Dünya Savaşı, Avrupa Devletleri'nin ve Amerika Birleşik Devletleri'nin Ortadoğu'yu bölüşüm savaşı olarak başlatılmış, ne denli istemeseler de kendi sınırlarına dayanmış bir savaştır. Bu savaşla ilgili tüm ayrıntılar tarihçilerce yazılmış, bu yazılanlar yanlı yansız kitaplıklara, arşivlere yerleştirilmiştir.

Okuyacağınız bu kitapta savaş sonunda yaşananlardan göç yoluyla oradan oraya savrulan ailelerin ve onların çocuklarının serüvenini bulacak, okuyacaksınız.Halim Demirci Kitapları

60,00 ₺ %20
48,00 ₺
Tedarik Süresi: 2 iş günü
100 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava
Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9786059490740
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 504
Basım:
Ebat: 13,5x19,5 cm
Ağırlık: 504
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.