Göğe Bakma Durağı

Turgut Uyar
1 kişi
Kidega'nın Göğe Bakma Durağı Kitap Yorumu
Turgut Uyar'ın aynı isimli şiirinden adını alan bu kitap şairin seçme şiirlerinden oluşuyor. İkinci Yeni'nin alışılmışın dışında sizi içine çeken tarzı ve üslubu bu kitapta okurlarını bekliyor. Hala şiirleri hayatınızın bir parçası yapmadıysanız ülkemizin en sevilen şairlerinden Turgut Uyar bunun için çok iyi bir başlangıç.

Kitap Açıklaması

İkimiz birden sevinebiliriz göğe bakalım Şu kaçamak ışıklardan şu şeker kamışlarından Bebe dişlerinden güneşlerden yaban otlarından Durmadan harcadığım şu gözlerimi al kurtar Şu aranıp duran korkak ellerimi tut Bu evleri atla bu evleri de bunları da Göğe bakalım

Turgut Uyar Kitapları
8,00 ₺ %30
5,60 ₺
Tedarik Süresi: 2 iş günü
50 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava
Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9789750813870
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: 1. Hamur
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 112
Basım:
Ebat: 13,5x19,5 cm
Ağırlık: 150
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
 • Ebru Pekkan (30.01.2019)

  Kitabı okuyanlar bu durumdan bi-haber, okumayanlar zaten bilmiyor. İşin cabası, kitabı okumayanlar da bu olmayan sözleri gerçek zannedip, "ben bu sözlerle şairi sevdim" yazıyor. Halbuki bilmiyor ki, şairin böyle sözleri yok. O zaman sen kimi sevdin ey okuyucu.

 • Emel Türkdoğan (23.01.2019)

  Şiir okumayı çok seviyorum fakat Turgut Uyar'ın okuduğum ilk şiir kitabıydı. Kesinlikle de son olmayacağına eminim. Şiirlerinin çok farklı olduğunu fark ettim.

 • Berkay Çapanoğlu (07.11.2018)

  Turgut Uyar ile tanıştığım ilk kitabı. Yazarın seçme şiirlerinden oluşan Göğe Bakma Durağı kitabını okuduğunuzda silerde benim gibi ikinci yeni akımının adeta bir Rönesans olduğunun farkına varabilirsiniz. Şiir sevenlerin mutlaka okumasını tavsiye ederim.

 • Kerem Kumcuoğlu (29.10.2018)

  Ah be Uyar ne güzel bir adammışsın. Göğe Bakma Durağı kitabındaki şiirler çok başarılı.

 • Burcu Kuzucu (02.08.2018)

  İkimiz birden sevinebiliriz göğe bakalım muazzam bir kitap.

 • Doruk Ayaydın (21.07.2018)

  Turgut uyar büyük bir ilgi ile takip ettiğim yazarlardandır Göğe bakma durağı ile sizi içine çeken bir öyküye ortak olmak istiyorsanız bence ömutlaka bu kitabı edinmelisiniz.

 • Barlas Özberk (12.07.2018)

  Türk edebiyatının sarışın şairi sevgili Uyar Göğe Bakma Durağı kitabın ile bizi aldın çok uzaklara götürdün be üstat.

 • Ümran Karadaş (10.07.2018)

  Turgut Uyar ile tanıştığım ilk kitap olmasından mıdır bilemem ama şiirlerine alıştığım yazarın böylesine güzel bir roman yazması beni şaşırttı. Yine de Göğe Bakma Durağı okuduğum en güzel kitaplardan biri diyebilirim.

 • Meriç Dizdar (05.07.2018)

  Asla okumaktan ve eserlerini hayatıma kabul etmekten bıkmayacağım yazarlardan biridir Turgut Uyar. Göğe bakma durağı bitirip ikinci kez okuduğum kitaplarından sadece biridir.

 • Berke Elmastaşoğlu (03.07.2018)

  Göğe bakma durağı Turgut Uyar'ın en seçme şiirlerinin yer aldığı kitap. Sevgilime hediye olarak almıştım.

 • Serhan Babaoğlu (21.06.2018)

  Bir adam düşünün döneminin en iyi şiirlerini çok sevdiği karısına duyduğu aşkla dizelere dökmüş. Göğe Bakma Durağı da bu eşsiz şiirlerinin yer aldığı şahane kitabıdır.

 • Ebru Taşçı (11.06.2018)

  Büyük aşkın başrolü Turgut Uyar, şiire ayrı anlam kazandıran adam. Göğe Bakma Durağı kitabı Uyar'ın en güzel şiirlerinin yer aldığı harika bir kitap. Aşık olma hissi uyandırdığı da bir gerçek.

 • Ebru Akışık (28.05.2018)

  Ah Turgut Uyar sen ne güzel bir adamsın. Senin bu şiirlerinden sonra aşık olma hissiyatımız en yüksek noktalara şahlanıyor. Seni anlayabilmek büyük iş, seni okuyabilmek ise kocaman bir yürek istiyor. Öyle alelade okunacak biri değilsin. Tüm duyguları zırh edinerek okumak lazım seni Tomris’e duyduğun aşkı anlayabilmek için.