Göklerden Gelen Umut - Döngü / Bir İnsanlık Üçlemesi

Kemal Sinan Özmen
1 kişi

Kitap Açıklaması

"Işık karanlıkta,
Karanlık ışıkta doğdu.
Ve ışık bizleri zamanın dalgalarıyla evrene taşıdı.
Kim, ne ve nerede olursan ol, ışık her dem seninledir.
Tüm limanlardan sonra ulaşacağın en son menzil, asıl evindir."

Lale'nin omuzlarına binen ağır sorumluluk sadece kendi geçmişini ve geleceğini aydınlatması adına taşıması gereken bir yük değildi. Onun umut ve umutsuzluk arasında yapacağı tercih, milyarlarca insanın yaşamını da etkileyecekti. Tam 526.431 yıl önce alınan yanlış bir karar, 29 yaşındaki bu genç kadının alın çizgilerinde insanoğlunun kutlu yolculuğunu belirleyecekti.

Binlerce yılı kapsayan destansı macerasıyla insanlığın sınırlarını ve uygarlığın gidişatını sorgulatan bir bilim kurgu romanı olan "Göklerden Gelen Umut" bizleri 2177 yılına götüren ve ardından 24 bin yıl sürecek bir yolculuğa çıkaran Döngü Üçlemesi'nin ilk kitabı.

Bu kitapta sürükleyici bir maceraya eşlik ederken, bizi insan yapan değerlerin sınırlarına, geliştirdiğimiz medeniyetin en yüce ve en aşağılık yönlerine, vicdani farkındalığını eyleme döken cesur insanların hikâyelerine de tanıklık edeceksiniz.

Bu romandaki tüm olaylar yaşandı, yaşanıyor ve yaşanacak; az önce veya az sonra.Kemal Sinan Özmen Kitapları

57,00 ₺ %40
34,20 ₺
Tedarik Süresi: 2 iş günü
100 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava
Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9789752209503
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: 1. Hamur
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 624
Basım:
Ebat: 13,5x19,5 cm
Editör: Yağmur Saygılı
Ağırlık: 505
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
  • Aslı Öktar (13.01.2021)

    Döngü Üçlemesi'nin ilk romanı "Göklerden Gelen Umut"u okumayı henüz bitirdim. Roman bilimkurgu başlığı altında sınıflandırılmış ve türünün hakkını sonuna kadar veriyor, ama bana kalırsa bu roman ve üçleme alabildiğine gerçekçi bir insan hikayesi... 624 sayfa su gibi akıp gitti; yazarın söylemi, kurgunun incelikli tasarımı, dildeki özen ve akıcılık, karakterlerin bizler gibi gerçekçiliği ve inandırıcılığı... Naçizane iyi bir okur olarak büyük heyacan duyuyorum. Hoş geldin Kemal Sinan Özmen, hoş geldin Döngü Üçlemesi ve tebrikler Bilgi Yayınevi... Tek dileğim ikinci ve üçüncü roman için beklememek... Yazar sosyal medyada kitapların bittiğini söylemiş. Romanlar hazırsa neden yayımlanmaz? Bilgi Yayınevi'ne güveniyorum ve merakla ikinci ve üçüncü kitabı bekliyorum.