Gökteki Yıldızlar 70 Öncü Sahabe

Mahmud Şakir

Kitap Açıklaması

İslam davasının ilkleri olan Gökteki Yıldızlar ilk Müslüman olma şerefine nail olanlardır. İslamın ilk yıllarında Mekke'de Müslüman olmak demek her türlü işkenceye göğüs germek her türlü yokluğa sebretmek ve islam adına her tür çileye talip olmak demekti. İslam davasının ilkerleri olan bu şanlı insanlar bütün bu olumsuzluklara katlanarak avuçlarının içinde kor ateşi taşırcasına İslam'ı Mekke'den Medine'ye taşıdılar.

Medineli ilk Müslümanlar da Mekke'den gelen kardeşlerine evlerini ve gönüllerini açtılar. Şehirlerinde onlarca yabancı olduklarını hissettirmediler. Kur'an-ı Kerim'de Allah Teala'nın kendilerinden razı olduğunu açıkladığı bu nesli iyi tanımamız lazımdır. Bu nesli tanımak onların hayatını okumakla ve onların dünyasına girmekle olur. Onların Resulullah (s.a.v)'e verdiği destek bizi de aşka getirir inşaallah. Belki biz de bu sayede uyuşukluktan meskenetten ve zilletten kurtulur, aziz oluruz.

Haydin öyle ise bu kitabı baştan sona kadar üzerinde düşüne okuyalım. Sahabe-i Kiram efendilerimizin dünyalarına girelim. Mekke'de, Medine, Hicret'te, Bedir'de Uhud'da, Hendek'de. Tebuk'da, Hayber'de, Hudeybiye'de, Huneyn'de Mescid'de Suffa'da ve Veda Haccı'ında onlarla birlikte olalım. Elinizdeki kitabın yazarı bu işi güzel başarmıştır. Zira kitabı eline alan herkesi Hz. Peygamber (s.a.v)'in ve Sahabe-i Kiram'ın dünyasına taşıyor. Sizi elinize aldığınız zaman okumadan bırakamayacağınız bir kitapla başbaşa bırakıyorum.

Prof. Dr. Mustafa AğırmanMahmud Şakir Kitapları

40,00 ₺
Satışta Değil
SEPETE EKLE
Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9786054818860
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 960
Basım:
Ebat: 13,5x21 cm
Ağırlık: 1000
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.