Gölgeler

Zülfü Livaneli
Doğan Kitap
Kidega'nın Gölgeler Kitap Yorumu
Zülfü Livaneli'nin uzun öykü tarzında kaleme aldığı eser artık aramızda olmayan 15 kişinin gölgelerini buluşturuyor. İstanbul'un yazar ve şairlerine bir saygı duruşunda bulunan Livaneli diğer tüm eserlerinde olduğu gibi bu eserinde de ne kadar usta bir kalem olduğunu bir kez daha kanıtlıyor.

Karanlığın bütün gölgeleri yuttuğu bir İstanbul akşamı. Bütün sesler susmuş. Yalnızca gelip geçenlerin görmediği, duymadığı Gölgeler’in sesleri yankılanıyor sokaklarda. Son bir kez söylenen şarkı gibi, son bir kez yazılan şiir gibi, “son bakışta aşk”ta dile gelen sevda sözleri gibi… Gölgeler konuşuyorlar karanlıkta… 

Fatih Sultan Mehmed, Mustafa Kemal Atatürk, Halide Edip Adıvar, Reşat Nuri Güntekin, Nâzım Hikmet, Yahya Kemal, Sabahattin Ali, Orhan Kemal, Yaşar Kemal, Kemal Tahir, Orhan Veli, Ülkü Tamer, Ece Ayhan, Cemal Süreya ve Attilâ İlhan'ın gölgeleri... 

Şiirin tapınağı önünde vecd halinde bekliyor İstanbul, ona yeniden hayat verecek  son kelimeyi…

Zülfü Livaneli Kitapları
29,00 ₺ %25
21,75 ₺
Tedarik Süresi: 2 iş günü
50 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava

Kitap Ayrıntıları

ISBN: 9786050952544
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 112
Basım: Mayıs 2018
Ebat: 13.5x19.5
Zülfü Livaneli

Zülfü Livaneli Hakkında

20 Haziran 1946 yılında Konya’da doğan yazarın gerçek adı Ömer Zülfü Livaneli’dir. Küçük yaşlarından itibaren müziğe ilgi duymaya başladı ve saz çalmayı öğrendi. 1964 yılında Ülker Tunçay ile evlenmiş...

Gölgeler Kitap Yorumları

Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
  • Emel Kocabıyık (29.06.2018)

    Edebi bir değerin edebiyata yön veren usta kalemleri kitabında işlemesi ne muazzamdır. Zülfü Livaneli'nin kaleminden Gölgeler kitabı su gibi akıcı, İstanbul hanımefendisi kadar naif bir dille kaleme alınmış. Sen çok yaşa Livaneli.

  • Ece Özbir (28.06.2018)

    Konstantiniye oteli kitabının bir bölümünün devamı ve genişletilmiş şekli gibi yazılan Gölgeler kitabı muhteşem bir tat bıraktı. Şuan aramızda olmayan şair, yazar ve ünlü düşünürleri Gölgeler kitabında bizlere sunuyor.

  • İrem Adal (25.06.2018)

    Gölgeler ve daha nice kitabında bizleri kendine tekrar tekrar hayran bırakan bir beyefendi. Sen çok yaşa Zülfü Livaneli.

  • Şahnur Pekkan (19.06.2018)

    Eğer bir kitap Zülfü Livanelinin kaleminden çıkmışsa kötü oma şansı yok denecek kadar az bence. Gölgeler kitabını büyük bir merakla bekliyorum.

  • Sinem Özgörkey (18.06.2018)

    Gölgeler kitabı merakla beklediğim kitaplar arasında yer alıyor, bakalım ön sipariş verdim. Okuduktan sonra yorumlarımı kesinlikle paylaşıyor olacağım.

  • Ümran Berberoğlu (11.06.2018)

    Gölgeler kitabını ön sipariş olarak verdim. Kitap hakkında bir bilgim yok ama muhteşem bir eser olacağından da şüphem yok.