Gönül Gözünüzü Açın

Bir Sufi Ustası Yanıtlıyor Hazret İnayet Han’ın Sufi Mesajı

Elisabeth Keesing

Kitap Açıklaması

Dünyanın ihtiyacı olan Sufi bakış açısıdır.

- İnayet Han-

Gönül Gözünüzü Açın kitabı ise bir Sufinin ne tür bir varoluşa, ne tür bir kişiliğe sahip olması gerektiğinin ilmini anlatmaktadır.

Sufizm´in amacı yaşamı ve dini birleştirip Mutlak Hakikat´ın doğrudan yaşanmasıdır. Bu yönden de Sufizmin yolu evrenseldir.

Sufinin bu yoldaki amacı ruhun sırrını bulmak, kendi özgün nefsini, Ademi suretini keşfetmektir.

Bu yüzden Sufi bütün sonlu varlıkların kendilerini bağladıkları bağlardan, boyunduruklardan kendisini kurtamış; elini kolunu bağlayan cahilliğin zincirlerini koparmıştır.

Sufi, aydınlanmanın suyunu içmek için kendi kaynağına, hayatın kaynağına ulaşıncaya kadar bilgisini derinleştirmiş, zahirdeki zıtlıkları aynı kabulle karşılamış, kalbini doluda da boşta da sükunetini koruyacak biçimde eğitmiştir.

Sufi vaktin kölesidir denmiştir. Sufi her dem Hakikat´in o anda kendisine getirdiği Hakikat´ı tanımaya hazır ve nazır olmuş; yokluktan gelip yokluğa gittiğini anlamış, kendi nefsine karşı savaş açmıştır.

Sadece inanmayanların değil, Tanrı´ya cennette oturan bir varlık olarak bakan inananların da aynı ölçüde Tanrı´dan mahrum olduklarını bildiği için, Sufi her an diri olan Rabb´in doğrudan müşahedesini, tanıklığını kendisine kesintisiz sevgili ilan etmiş, karşılıksız kendini vermiştir.

Kendi Ben´inin derinliklerindeki sırlar için bilgisini derinleştirmek, Evrenin Hakikat´inin berrak bir tecellisine yer açabilmek için nefsinin izlerini yok etmek, Yaradanla zenginleşip ömründe beka sahibi olmak isteyenlere ola ki bu kitap birşeyler verir.

 19,44 ₺
Satışta Değil
SEPETE EKLE
Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9789756529416
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 234
Ebat: 155x225 cm
Çevirmen: Nur Yener
Editör: Lütfü Bozkurt
Ağırlık: 268
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.