Googleaks

Google Wikileaks Çatışması

Julian Assange

Kitap Açıklaması

Bu olağanüstü kitap, karşı karşıya gelişlerinin hikâyesini ve hepimiz için önemini anlatıyor.

Julian Assange, 2011’de hiç alışılmadık bir ziyaretçiyi ağırlar: Google şirketinin başkanı Eric Schmidt, Assange’ın ev hapsinde olduğu Norfolk’a onunla görüşmeye gelir. İki deha karşı karşıyadır. Dünyanın en tanınan aykırı yayıncılık organizasyonunun sürgündeki lideri ile dünyanın en büyük bilgi imparatorluğunun milyarder başkanı tarihî bir tartışmaya girerler. Siyasî meseleleri ve küresel sistemin bunlar için ortaya koyduğu teknolojik çözümleri (Arap Baharı’ndan Bitcoin’e kadar uzanan konuları) tartışırlar ve birbirlerine taban tabana zıt görüşler ortaya koyarlar.

Kitapta aralarında geçen etkileyici ve geleceğe yönelik uyarıcı konuşmaların yanı sıra Assange’ın “internetin geleceği”ne yönelik öngörüleri, Wikileaks’in çalışma biçimi, devletler ve şirketler için neden bu kadar önemli olduğuna dair konuşmasının düzeltilmiş bir deşifresi de yer alıyor. Bunların sonucunda ortaya çıkan şey ise Wikileaks’in ardındaki felsefenin bugüne kadarki en berrak ve en açıklayıcı fotoğrafı...

Julian Assange Kitapları
30,00 ₺ %25
22,50 ₺
Tedarik Süresi: 2 iş günü
50 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava
Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9786059218504
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 232
Basım:
Ebat: 13,5x21 cm
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
  • Atakan Taşçı (11.06.2018)

    Googleaks bekledğimden daha güzel bir kitap çıktı. İki saygı duyulacak insanın sanki masasın dasınız ve onları hayranlıkla dinliyormuşsunuz gibi. teknoloji ve interneti sevenlerin mutlaka okuması gereken farklı bir kitap olmuş.

  • Berkay Düşenkalkar (22.05.2018)

    Googleaks benim gibi teknoloji meraklılarının kitaplığında mutlaka olması gereken kitaplar arasında ilk sırayı alıyor. Wikileaks’ın kurucusu Julien Assenge ve Google’ın başkanı Eric Schmidt’in buluşmaları ve aralarında geçen konuşmaları konu alan Googleaks kitabından oldukça etkilendim. Geleceğin internet ağı ve Wikileaks’ın dünya ülkeleri açısından neden önemli olduğunu birinci ağızlardan okuyabileceğiniz bir kitap.