Sepetinizde ürün bulunmamaktadır.
Gotha ve Erfurt Programları Üzerine

Gotha ve Erfurt Programları Üzerine

Karl Marx Friedrich Engels
Yordam Kitap

“Kapitalist toplum ile komünist toplum arasında, birinin diğerine devrimci dönüşüm dönemi yer alır. Buna siyasal bir geçiş dönemi de karşılık gelir ve söz konusu geçiş döneminin devleti, proletaryanın devrimci diktatörlüğünden başka bir şey olamaz.”

Marx ile Engels’in Alman işçi sınıfı partisinin farklı program taslakları ve programları hakkındaki eleştirel değerlendirmelerinin yer aldığı yazı ve mektupları, program sorununa nasıl baktıklarını göstermenin yanı sıra, işçi sınıfının iktisadi kurtuluş mücadelesi ve bunun siyasal mücadeleyle ilişkisi, proletarya diktatörlüğü, kapitalist toplumdan komünist topluma geçiş süreci, işçi sınıfı enternasyonalizmi gibi pek çok başlıktaki yaklaşımlarına da açıklık kazandırıyor.

Gotha ve Erfurt Programları Üzerine, Marksizmin Almanya’daki gelişim tarihine de ışık tutan bir derleme. Alman işçi sınıfı partisinin yöneticileri, Marx ile Engels’in pek çok konudaki görüşlerini ancak uzun süren tartışmalar ve iç mücadeleler sonrasında benimsemişti.
Derlemede ayrıca, Marksizmin kurucularının eleştirilerine konu olan program taslaklarına, bu metinlerin son hâllerine ve tartışmalar sırasında anılan bazı önemli belgelere yer veriliyor.

Karl Marx Kitapları
14,00 ₺ %28
10,08 ₺
1 günde kargoda
Favorilerime Ekle

Kitap Ayrıntıları

ISBN : 9786051722436
Kapak : Ciltsiz
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Boyut : Normal
Sayfa Sayısı : 160
Basım Tarihi : 2017
Çevirmen : Erkin Özalp

Karl Marx Hakkında

Karl Marx, Akademik, Alman-Avusturya Edebiyatı, Araştırma kategorilerinde eserler yazmış popüler bir yazardır. Başlıca kitapları alfabetik sırayla; 18. Yüzyılda...

"Gotha ve Erfurt Programları Üzerine" Kitabı Hakkında Yorumlar

Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.