Gülün Adı

Umberto Eco
2 kişi

Kitap Açıklaması

"Gülün Adı" adlı bu dev romanıyla bir anda dünyanın dört bir yanında ünlenen İtalyan yazarı Umberto Eco, aslında çok yönlü bir bilimadamı. İtalya'da, Bologna Üniversitesinde öğretim üyesi, semiolog, tarihçi; filozof, estetikçi, ortaçağ uzmanı ve James Joyce üzerine derin araştırmalar yapmış biri.

Umberto Eco'nun bu ilk romanı, 1980'de İtalya'da ilk yayımlanışından bu yana sayısız basım yaptı ve dünyanın pek çok diline çevrildi. Dünyada olağanüstü bir ilgi uyandıran bu romanın yankıları hala sürüyor. Filmi de dünyada büyük yankılar uyandırdı. Bu romanın başarısında, kuşkusuz, yazarın ortaçağ konusunda derin ve dolaysız bilgisinin büyük payı var.

Tam anlamıyla ve her bakımdan ortaçağ dünyasını yansıtmakla birlikte "Gülün Adı" kesinlikle çağdaş bir roman; çağdaş romana yepyeni ve uzun soluk getiren özgün bir roman. Bir anlamda ortaçağda geçen, Hıristiyanlık düşüncesini tartışan tarihsel bir roman, bir anlamda da ustaca kurulmuş polisiye ve sürükleyici bir öykü.

Ve en önemlisi olağanüstü bir dil ve benzeri az bulunur bir sanat yapıtı. Bu ünlü romanı İtalyanca aslından başarıyla Türkçeye çeviren Şadan Karadeniz'in titiz ve uzun çalışmasını da burada hayranlıkla belirtmemiz gerekiyor. Umberto Eco'nun yayınlarımız arasında çıkan ikinci dev romanı "Foucault Sarkacı" da, "Ortaçağı Düşlemek" adlı deneme kitabı da yine Şadan Karadeniz'in çevirisi...

Umberto Eco Kitapları
39,50 ₺ %32
26,86 ₺
1 günde kargoda
50 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava
Kitap Ayrıntıları
Türü: Edebiyat, Roman
Orijinal Başlık: Il Nome Della Rosa
ISBN: 9789750732737
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 732
Basım:
Ebat: 125x195 cm
Çevirmen: Şadan Karadeniz
Ağırlık: 558
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
 • Ece Gümüşpala (23.11.2018)

  Ortaçağ dünyasını merak edenlere tavsiye edeceğim kitaplar arasında Gülün Adı eseri de yer alıyor. Mutlaka okumanızı tavsiye ederim.

 • Meriç Barbarosoğlu (14.08.2018)

  Tam anlamı ile ortaçağ dünyasını yansıtan Gülün Adı kitabı kesinlikle çok çağdaş bir roman ve herkesin okuması gerektiğini düşünüyorum.

 • Utku Eliçin (04.08.2018)

  Çok yönlü bir bilim adamı olan Umberto Eco bu kadar güzel bir roman çıkarttığı için bence çok şanslıyız diyebilirim. Mutlaka okumanızı tavsiye ederim.

 • Göktürk Yıldırım (27.07.2018)

  Gülün Adı kitabını okumak Çoook uzun ve yorucu bir hikayeden koptum geldim. Zor oldu, okuması, anlaması, sindirmesi pek tavsiye edeceğim türden bir kitap değil.