Kitap Açıklaması

Sabahın erken saatlerinde, kışın dondurucu soğuğuna rağmen toplanan kalabalığı tüyler ürpertici bir cinayet sahnesi beklemektedir. Manastırın kana bulanmış avlusunda biri ölü, diğeri ölümle pençeleşen iki rahibe yatmaktadır.

Dedektifler nereden kaynaklandığı anlaşılamayan bu vahşetin nedenini araştırırken, Maura Isles otopsi sırasında ortaya beklenmedik bir şey çıkarır: Yirmi yaşındaki rahibe Camille katledilmeden hemen önce doğum yapmıştır.

Bu yeni gelişme, soruşturmanın çehresini değiştirmeye başlamışken, bir kadının daha benzer şekilde öldürüldüğünün haberi gelir. Bununla birlikte vakaya dahil olan FBI, bütün bunların arkasının gelmesinden endişe etmektedir.

Bu korkunç cinayetlerin, kökleri çok eskiye uzanan sırları gözler önüne serilirken, uzun zamandır toprağın altında yatan gerçekler bütün çıplaklıklarıyla ortaya çıkmaya başlar. Katilin peşindeki bu amansız takip ilerledikçe, Isles ve Rizzoli hem birbirleriyle hem de kendi geçmişleriyle hesaplaşmak zorundadırlar.

"Cinsellikten doğan suçluluk duygusuyla harmanlanmış görkemli cinayetler."

 -Kirkus

"Son derece heyecan verici. Bu kitabı elinizden bırakamıyacaksınız."

- Mo Hayder

"Vurucu cümleler eşliğinde yürek hoplatan bir gerilim. Gerritsen her yeni romanında, işinde daha da ustalaştığını kanıtlıyor."

- The Drood Review

"Gerritsen, insan ruhunun derinliklerinde saklanan gizleri  gün ışığına çıkartmayı başaran hayal gücüyle, Edgar Allen Poe ile H.P. Lovecraft arası ilgi çekici tarzıyla ses getiriyor."

- Chicago Tribune

"Gerritsen'den tuhaf bir şekilde insanı içine çeken, korkutucu ve gerilim yüklü bir roman daha."

- Booklist

"Gizemler ardına saklanmış, korkutucu ve çekişmeli bir mücadele."

- KirkusTess Gerritsen Kitapları

20,37 ₺
Satışta Değil
SEPETE EKLE
Kitap Ayrıntıları
Orijinal Başlık: Sinner
ISBN: 9786053482857
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 400
Basım:
Ebat: 13,5x400 cm
Çevirmen: Elif Sezginci
Ağırlık: 328
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.