Günden Kalanlar (Özel Baskı)

Kazuo Ishiguro
Yapı Kredi Yayınları
Kidega'nın Günden Kalanlar (Özel Baskı) Kitap Yorumu

Uzun cümleleri, harika betimlemeleriyle okuyucuyu sarıp sarmalayan şahane bir roman. Eşsiz bir üslupla kaleme alınan eser 2017 Nobel Edebiyat Ödülü'nün sahibi olmayı sonuna kadar hak etmiş durumda. Kahramanımız baş uşak Stevens'ın hayatını anlatan kitapta değişen gelenekleri, savaşları, politika ve insan ilişkileri ile işlenmiş harika bir kurgu var. İngiliz kültürüne ilgi duyan, edebi değeri yüksek kitaplar okumak isteyen okuyucularımız bu kitabı kesinlikle es geçmemeli.

2017 Nobel Edebiyat Ödülü

“Kazuo Ishiguro, büyük bir duygusal güce sahip romanlarında, dünyayla bir bağlantımız olduğu yanılsamasının altında yatan dipsiz uçurumu açığa çıkardı.”

İsveç Akademisi, 2017 Nobel Edebiyat Ödülü Gerekçesi

Bir roman düşünün ki asıl anlattığı, tek bir satırında dahi geçmeyen duygular, umutlar, hayal kırıklıkları, özlemler olsun. Kazuo Ishiguro’nun benzersiz tarzını en iyi ortaya koyduğu eserlerinden biri olan “Günden Kalanlar” böyle bir roman...

İngiliz malikânelerinin ihtişamını yitirdiği dönemin son büyük başuşaklarından biridir Stevens. Amerikalı yeni işvereninin arzuladığı düzeni kurmak için birlikte çalıştığı eski kâhyayı ziyaret etmeye karar verir ve İngiliz taşrasında bir yolculuğa çıkar. Yol boyunca karşılaştığı manzaraların ve insanların yarattığı izlenimler anılarıyla ve mesleğinin gereklerine dair düşünceleriyle birleşerek, özenle bastırdığı duygularını ortaya sererken, hayatını idealleri uğruna harcayan Stevens basmakalıp fikirleri ve saplantılarıyla okurun kalbini fetheden eşsiz bir kahramana dönüşür. Dokunaklı bir dramın özündeki komiği okura yaşatmayı başaran “Günden Kalanlar”, edebiyat tarihinin köşetaşlarından biri.

“Katman katman açılan, büyüleyici bir roman.”

- The New York Times

“Okuru fark ettirmeden sarsan, parlak bir roman.”

- Newsweek

“Bir yazarın varabileceği en yüksek mertebe... Hayranlık uyandıracak derecede cesur ve bütünlüklü bir anlatı.”

- The New York Review of Books

Kazuo Ishiguro Kitapları
25,00 ₺
Satışta Değil
SEPETE EKLE

Kitap Ayrıntıları

ISBN: 9789750841729
Kapak: Ciltli
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 208
Basım: Şubat 2018
Çevirmen: Şebnem Susam-Saraeva
Editör: Berna Akkıyal

Kazuo Ishiguro Hakkında

Kazuo Ishiguro Kimdir?Kazuo Ishiguro 1954 yılında Japonya Nagasaki’de doğmuştur. Babası Ulusal Oşinografi Enstitüsü’nde çalışmaya başladı ve Kazuo Ishiguro 6 yaşındayken İngiltere’ye göçtüler.Takvimle...

Günden Kalanlar (Özel Baskı) Kitap Yorumları

Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.