Güneş Tıp EKG Akıl Notları

Ali Serdar Fak

Kitap Açıklaması

EKG yorumlamak hiç bu kadar kolay olmamıştı.
EKG öğrenmek için en doğru kaynağa ŞİMDİ ULAŞTINIZ!
EKG öğrencilik yıllarından başlayarak her hekim için çekici, merak uyandıran, ancak bir o kadar da güçlükler barındıran bir alandır.
Uzaktaki sevgili gibi çok sevilir; ancak erişilmesi zordur; çabuk unutulur.
Oysa tıbbın en akılcı, fizik ve matematik kurallarına en uygun alanı EKG'dir.
Klinik bilgiyle anlam katılarak öğrenildiği takdirde aslında EKG zihinsel olarak son derece keyifli, klinik olarak da çok verimli bir tanı yöntemidir.
EKG mesleğimizdeki en önemli tanısal araçlardan biridir. Hangi alanda çalışırsak çalışalım, ister acil tıp, ister anestezi olsun; ister kardiyolog veya iç hastalıkları uzmanı olalım ister aile hekimi olalım, EKG her durumda bize gereklidir ve yardımcıdır.
Elinizdeki kitap hekim adayları ve genç hekimler için, sahadaki uzman meslektaşlarımız için hazırlanmıştır. Yardımcı sağlık çalışanlarımızın da kitaptan yararlanacaklarını umut ediyoruz.

Sahadaki meslektaşlarımızın talepleri doğrultusunda kitabın teorik bilgi yoğunluğu değil, klinik yararlılığı ön planda tutulmuştur. Kıvançla söyleyebiliriz ki tüm EKG görselleri kendi hastalarımıza ait orijinal kayıtlardır. Kitabın bölümleri ve tüm EKG içeriği sahadaki gereksinimine göre düzenlenmiştir. EKG örneklerinin tamamı gerçektir. Hatta öyle ki EKG görselleri "dijitalize edilmeden" gerçek haliyle kitaba alınmıştır. Gerçek hayatta karşımıza çıkacak şekilde artefaktlı, bazen silik ve lekeli halde. Çünkü tanıya ulaşırken elimizde simülasyon EKG'ler değil gerçek EKG'ler olacak.
Bazı EKG'lerin klinik öyküleri kısaca aktarılmış ve böylece bir EKG'deki olası klinik tabloların ve deneyimin paylaşılmasına özellikle çaba gösterilmiştir.
Elinizdeki kitap, gerçek hayatta her yerde sıklıkla karşılaşabileceğimiz EKG'lerin bir bakıma klinik öykülerinin toplamıdır.
EKG'yi yeniden keşfetmeniz, EKG'den daha çok keyif almanız umuduyla.36,11 ₺
Satışta Değil
SEPETE EKLE
Kitap Ayrıntıları
Türü: Eğitim, Akademik
ISBN: 9789752776241
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 192
Basım:
Ebat: 14x21 cm
Ağırlık: 192
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.