Günübirlik Hayatlar

Irvin D. Yalom
1 kişi

Kitap Açıklaması

Gerçek Psikoterapi Öyküleri

Roma İmparatoru ve filozof Marcus Aurelius, “Hepimizinki günübirlik hayatlar; hatırlayanın, hatırlanandan farkı yok,” diye yazmış. İşte ünlü psikiyatr Irvin Yalom da bu sonsuz varoluşun küçük bir parçasını işgal eden günübirlik hayatları, yani bizi yazıyor…

Yalom yıllarca üzerinde çalıştığı bu kısa hikayelerde hastalarının mücadelelerini konu ettiği kadar kendi sarsıntılarını da anlatıyor ve iki önemli sorunun üzerine gidiyor: Kısa da olsa nasıl anlamlı bir yaşam sürüp her günün tadına varabiliriz? Ve kaçınılmaz son olan ölüm gerçekten ne ifade ediyor? 

Öfke sorunu yaşayan bir kadın, her istediğine sahip ancak bir türlü mutlu olmayı bilmeyen bir iş adamı, insanın bu dünyadaki konumu üzerine düşünen ve bir yandan da kendi acısıyla başa çıkmaya çalışan yeni mezun bir psikolog… Irvin Yalom’un gerçek psikoterapi seanslarından derlediği bu hikayeler, zorlukları ve tatlı anlarıyla yaşamı bir bütün olarak kabullenmeyi öğretirken aynı sayfaya her baktığınızda farklı şeyler görebileceğiniz bir başucu kitabı olduğunu kanıtlıyor.

“Hepimiz bu hayatta bizi anlayacak birilerine ihtiyaç duyuyoruz, ancak öncesinde farkına varmamız gereken birçok şey var. Günübirlik Hayatlar kendimizi, insanları ve dünyayı anlamamız için bize lekesiz bir ayna tutuyor.”

- George Vaillant, Harvard Üniversitesi Psikiyatri Profesörü

“Bu kitabı okumak, kendi zihninizi önünüze koyup sayfalarını çevirmek gibi… En derinlerde sakladığımız soruları öyle delici bir güçle bulup çıkarıyor ki!”

- Steven Pinker, Psikolog ve Yazar

“İnsan olmanın ne anlama geldiği sorusuna ışık tutan, maddi ve manevi güçlüklerle dolu bu yolda bize ihtiyaç duyduğumuz yardım elini uzatan hikayeler…”

- Daniel Menaker, Yazar

“Bilge bir terapistin kaleminden çıkan dokunaklı ve hepimizi ilgilendiren gerçek deneyimler… Irvin Yalom’dan öğrenecek çok şey var.”

- Abraham Verghese, Tıp Doktoru

 “Irvin Yalom’a hayran olmamak elde değil. İnsanlığın kederini ve neşesini usta bir romancı gibi işlerken hayatlarımızdaki küçük detayların önemini fark etmemizi sağlıyor.”

- Jay Parini, Yazar ve Akademisyen

Irvin D. Yalom Kitapları
36,00 ₺ %32
24,48 ₺
Tedarik Süresi: 2 iş günü
50 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava
Kitap Ayrıntıları
Orijinal Başlık: Creatures of a Day and Other Tales of Psychotherapy
ISBN: 9786053435938
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 208
Basım:
Ebat: 13,5x21 cm
Editör: Gizem Aldoğan
Çevirmen: Elif Okan Gezmiş
Ağırlık: 208
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
 • Polat Özgörkey (15.08.2018)

  İnsan neden Günü Birlik Hayatlar yaşamak ister bu kitabı okuyunca çok iyi anladım.

 • Cem Kulaksızoğlu (03.08.2018)

  Günübirlik Hayatlar günübirlik yaşamlar.

 • Sinem Küçükler (27.07.2018)

  Ünlü psikiyatrist varoluşu işgal eden küçük parça günübirlik hayatları bizler için irdelemiş. Kaleminize sağlık.

 • Emirhan Egeli (25.07.2018)

  Günübirlik Hayatlar kitabındaki öykülerde neredeyse her hasta yazara falanca kitabının hayatındaki etkisinden bahsediyor, tabii ki bende de onlara karşı bir merak uyandı. Yani öncelikle, Yalom okumaları yapmayı düşünenler için bu kitabı son sıralara koymalarını tavsiye edebilirim.

 • Berkay Karabulut (25.07.2018)

  Günübirlik Hayatlar kitabı ile her kesimden insanın farklı yaşantılarına değeceksiniz.

 • Ece Erbay (24.07.2018)

  Günübirlik Hayatlar kitabı ile bir çok duyguyu her ayrı sayfada yaşayacaksınız. İşadamı, sanatçı bir çok alandaki kişilerin gerçek hayat hikayeleri konu edilmiş. 10 ayrı hikayeye sahip.