Haklı İntiharın Eşiğinde

Sezar Destanoğlu

Kitap Açıklaması

İnsan bazen bir köprü tırabzanı üstünde, ayağında taşla bir deniz kenarında, keskin bir cam parçasının ucunda, bir ilaç şişesinin kapağında ya da karşı koyulamaz bir sanrının içinde...

Ama bu sefer Haklı İntiharın Eşiğinde! İntihar için üretilmiş tüm olumsuz yargıları reddeden Sezar Destanoğlu, intiharı, "Varlığının doğasını sorgulamış her bireyin en temel haklarından biri"
olarak tanımlıyor.

Genç yazar ilk kitabında sosyal ve kültürel anlamda birbirinden çok farklı karakterlerin zihin dünyasına geniş yer vererek insanlar arasındaki "iyi" ve "kötü" kavramlarının ne kadar farklılık gösterebildiğine dikkat çekiyor. Peki bu "iyi" ve "kötü"ler yaşamı devam ettirme güdüsünü ne ölçüde kontrol ediyor?

Her hikâye, sunduğu okuma zevkinin beraberinde okuyucusunu cevaplanmayı bekleyen sorular ile baş başa bırakırken, zenciFil, ilk kitabıyla okuyucularına kavuşuyor.

Kimin tanıdığı, dostu, akrabası yoktur ki içlerinden biri bu dünyayı kendi iradesi ile terk etmemiş olsun? Ve biz onları suçlular gibi büyük korku ve dehşetle mi düşüneceğiz? Nego ac hernego!

-A. Schopenhauer18,50 ₺ %15
15,73 ₺
Tedarik Süresi: 2 iş günü
100 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava
Kitap Ayrıntıları
Türü: Edebiyat, Öykü
ISBN: 9786056786693
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 138
Basım:
Ebat: 12,5x19 cm
Ağırlık: 138
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.