Kitap Açıklaması

HALASKÂR. ADIMIZ BU. 

İNSANLIĞIN SON UMUDU VE KURTARICILARIYIZ.

İnsanoğlu korkunç hırslarının peşinde Dünya'nın tüm kaynaklarını tüketip kendi sonunu hazırlarken karşısına yeni bir fırsat çıkar: Semele. Solunabilir atmosferi, dönüşüne denge kazandıran uydusu ve okyanuslarıyla Dünya'nın el değmemiş bir kardeşi gibi görünen bu gezegen, insanlık için yepyeni bir umut olmuştur. Ve bu umut artık uğruna savaşılabilecek en değerli şeydir. 

Uzayı bükerek kestirme yollar üreten insanlık, geleceğini Semele'de inşa etmeye karar verir. Ancak gönderilen keşif birlikleri Semele'de ilkel, zeki bir yaşam formuyla karşılaşır. İlkeller, iri kıyım, iletişime geçmeyen, sadece ufak tefek aletler kullanabilen ve şiddeti bir hayat tarzı olarak benimsemiş canlılardır. 

İnsanlığa yeni bir ev inşa edecek askerler de Halaskâr ekibidir. Yapay zekâ ve son teknoloji zırhlarla donatılmış süper askerler… İnsanlar yerleşmeden önce gönderilen Halaskâr ekibi, Semele'yi evcilleştirmek, ilkelleri püskürtmek ve sivillere elverişli hale getirmekle görevlendirilmiştir. 

Bilinmeyen bir gezegeni sahiplenebilmek ve insanlığa yeni bir ev bulabilmek için savaşan Serkan, bir gün acil koduyla bir mesaj alır. Halaskâr ekibinin bir üyesi nedeni bilinmeyen bir şekilde komuta kademesiyle iletişimi kesmiştir. Serkan'ın yeni görevi Süvari 548'in başına gelenleri öğrenmek ve zor durumdaki bir askeri kurtarmaktır. Ancak bu görevin sonuçlarının tüm Semele'yi etkileyeceğinden habersizdir.

"Gönül huzuruyla söyleyebilirim ki beklentilerinizi fazlasıyla karşılayacak, evrensel normlarda yazılmış bir eserle karşı karşıyasınız. İlk sayfasından son sayfasına dek uçarcasına okuyacaksınız."

Aşkın Güngör

"Yüksel Yılmaz yeni romanı Halaskâr'la yerli bilimkurgu dünyasında kalıcı olduğunu ispatlıyor." 

M. İhsan Tatari

"Yüksel Yılmaz, romanını bir film ya da tiyatro izler gibi okumamızı istiyor."

Rasyonalist

"Ş. Yüksel Yılmaz, karakter yaratmada usta biri. Türk edebiyatının Adam Fawer'ı olabilir."

KayıpRıhtım39,98 ₺ %30
27,99 ₺
Tedarik Süresi: 3 iş günü
100 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava
Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9786052999592
Kapak: Ciltsiz
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 304
Basım:
Ebat: 13,5x21 cm
Editör: Kemal Küçükgedik
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
  • Özge Yılmaz (05.11.2020)

    Yeni bir kitap diğer ikisinden farklı bir kitap.

  • evremm acici (30.10.2020)

    bu kitap yazarın ayrı bir kitabı mı yoksa diğer iki kitabının devamı mi