Kitap Açıklaması

Gelip geçici zaman içerisinde yaşadığımız ve karşılaştığımız ya da içinde bulunduğumuz her türlü olay; bir kıyıya vuran dalga misali gibidir. Bazen o dalgaya hasret kalır kıyı. Bazen de gelen o dalgalarla küçük ama içerisinde bulunan büyük kalpli nice insanların yaşadığı yuvaları yıkar. İşte o zaman o kıyı, kıyı olduğundan utanır ve sıkılır, hatta üzülür ama nafiledir. Evet! İnsanoğlu da bu misal ile temsil edilecek olursa; doğar, yaşar ve ölür. Bu, kâinatın hakikatidir. İnsan, imtihan edilmek üzere kendisi ve içindeki her şeyin geçici olduğu dünyaya gönderilmiştir.

İnsanoğlu tarihi mücadelesi seyrindeilk etapta bir fert iken bilahare kabileler, toplumlar, devletler oluşturmaya başlamıştır. Aslında hepsinin temelinde Rabbimizin (c.c) "Ey insanlar! Şüphe yok ki, biz sizi bir erkek ve bir dişiden yarattık ve birbirinizi tanımanız için sizi boylara ve kabilelere ayırdık. Allah katında en değerli olanınız, O'na karşı gelmekten en çok sakınanınızdır. Şüphesiz Allah hakkıyla bilendir, hakkıyla haberdar olandır." sözü vardır.

Ancak nice topluluk-kabile birbirini bir "söz" sebebi ile katletmiştir. Hatta insanoğlunun geçmişi o kadar sabıkalıdır ki: Allah'ın (c.c) kendilerine rehber-önder olarak göndermiş olduğu peygamberlere zulmetmekle yetinmemiş hatta onları öldürmüşlerdir. Her şeyin temeli "söz" ile başlamıştır. Bazen rahmet vesilesi bazen azap vesilesi olmuştur. Eğer insan hayatını idame ederken tercih yapması gerekiyorsa ki gerekiyor. İşte o zaman güzel-yumuşak-tesirli sözleri kendisinde barındıran Kur'an-ı Kerimi dilinin rehberi olarak seçmelidir.

Kur'an'ın güzelliğini o pak ve temizüslûbu ile bazende kitabullah'ı hal dili ile anlatan Efendimiz'in (s.a.v) hadis-i şeriflerini anlamalı 1- Hucurât Sûresi 13Ahmet Buğdaycı Kitapları

25,00 ₺
Satışta Değil
SEPETE EKLE
Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9786059325561
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 271
Basım:
Ebat: 13,5x19,5 cm
Ağırlık: 271
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.