Harry Potter Seti (7 Kitap Takım)

J. K. Rowling
46 kişi

Kitap Açıklaması

1- Harry Potter ve Felsefe Taşı

"Harry, elleri titreyerek zarfı çevirince mor balmumundan bir mühür gördü; bir arma koca bir ‘H' harfinin çevresinde bir aslan, bir kartal, bir porsuk, bir de yılan."Harry Potter sıradan bir çocuk olduğunu sanırken, bir baykuşun getirdiği mektupla yaşamı değişir: Başvurmadığı halde Hogwarts Cadılık ve Büyücülük Okulu'na kabul edilmiştir. Burada birbirinden ilginç dersler alır, iki arkadaşıyla birlikte maceradan maceraya koşar. Yaşayarak öğrendikleri sayesinde küçük yaşta becerikli bir büyücü olup çıkar.

2- Harry Potter ve Sırlar Odası

"Bir komplo var, Harry Potter. Bu yıl Hogwarts Cadılık ve Büyücülük Okulu'nda dehşet verici şeyler yapmak için bir komplo."

3- Harry Potter ve Azkaban Tutsağı

"Mahsur kalmış cadıların ve büyücülerin acil durum taşıtı Hızır Otobüs'e hoş geldiniz. Asanızı tuttuğunuz elinizi uzatın, otobüse atlayın, sizi istediğiniz yere götürelim."

Sirius Black adında azılı bir katil, tüyler ürpertici Azkaban kalesinde tam on iki yıl boyunca tutsak kalmıştır. Tek lanetle on üç kişiyi birden öldüren Black'in, Karanlık Lord Voldemort'un hizmetkarı olduğuna kesin gözüyle bakılmaktadır. Bir yolunu bulup Azkaban'dan kaçan Black'in peşinde olduğu bir tek kişi vardır: Harry Potter. Harry, büyücülük okulunun sihirli duvarları arasındayken, arkadaşları ve öğretmenleriyle birlikteyken bile güvende değildir. Çünkü aralarında bir hain olabilir.

4- Harry Potter ve Ateş Kadehi

Büyücülük okulunda dördüncü sınıfa geçen Harry, yaz tatilinde Dursley'lerden izin koparıp arkadaşlarıyla birlikte Quidditch Dünya Kupası finalini izlemeye gider. Bu yıl Hogqarts'taki en büyük yenilik ise, Üçbüyücü Turnuvası'dır. Üç rakip büyücülük okulunun katılımıyla gerçekleşen bu etkinlik yüz yıldan beri ilk kez düzenlenmektedir. Harry, istemediği halde, yaşı bile tutmadığı halde, kendini bu Turnuva'nın içinde bulur. Oysa onun tek istediği, büyücülük standartları içinde olabildiğince "normal" bir yaşam sürmek, yeni büyüler öğrenerek kendini geliştirmek, Cho'yla ilgili hayaller kurmak, Ron ve Hermione'yle hoşça vakit geçirmektir. Ancak, alnındaki yara izinin ikide bir acıması, korkunç olayların yaklaşmakta olduğunun habercisidir... Harry Potter ve Ateş Kadehi'nde J.K. Rowling, dizinin önceki kitaplarında tanık olduğumuzdan hem çok daha eğlenceli, hem de çok daha ürkütücü bir büyücülük dünyasının kitaplarını açıyor bizlere. "Sıkıcı tek bir sayfa yok... Olay örgüsü olağanüstü bir yap-boz gibi bütünleniyor." -Sunday Express- "J.K. Rowling bekleneni veriyor... Bu, şimdiye kadar yazdığı en iyi kitap." -Sunday Telegraph

5- Harry Potter ve Zümrüdüanka Yoldaşlığı

"Kanıtlar, bazen, zihninin en rahat ve etkiye en açık olduğu durumlarında –örneğin uyurken– Karanlık Lord'un düşüncelerini ve duygularını paylaştığına işaret ediyor. Müdür bunun devam etmesini uygun bulmuyor. Benim sana, zihnini Karanlık Lord'a karşı nasıl kapatacağını öğretmemi istiyor."

Hogwarts Cadılık ve Büyücülük Okulu'ndaki beşinci yılında Harry, hayatını cehenneme çeviren sihirli/sihirsiz pek çok şeyle başa çıkmak zorunda: Yaz tatilini yanlarında harcadığı aptal akrabaları; ergenlik çağının isyanları, heyecanları, korkuları; onun gösteriş düşkünü bir yalancı olduğunu düşünenler; okulun işleyişine burnunu sokan Sihir Bakanlığı; öncekileri mumla aratan yeni bir Karanlık Sanatlara Karşı Savunma öğretmeni; yine karşı karşıya geldiği Ruh Emici'ler ve Ölüm Yiyen'ler; varlığını her zamankinden çok hissettiren Voldemort; ağır dersler, zor sınavlar, acımasız cezalar; sürekli yinelenen bir kâbus ve acıyan yara izi; ona en yakın insanlardan birinin ölümü; beş yıl gecikmeyle öğrendiği bir gerçek...

6- Harry Potter ve Melez Prens

"İşte orada, okulun tepesinde, gökte asılı duruyordu: o yılan dilli, parıl parıl parlayan yeşil kafatası; Ölüm Yiyen'lerin bir binaya girdiklerinde... birilerini öldürdüklerinde arkalarında bıraktıkları işaret..."

Büyücüler dünyasında devam eden karmaşa artık Muggle'ların dünyasını da etkilemeye başlamıştır. Harry Potter, Hogwarts'taki altıncı yılını Feci Yorucu Büyücülük Sınavlarına hazırlanarak geçireceğini düşünmektedir. Artık Quidditch takımının da kaptanıdır. Ancak Diagon Yolu'ndaki okul alışverişi sırasında Draco Malfoy'un bir şeyler çevirdiğini fark eder. Lord Voldemort'un geçmişiyle ilgili pek çok bilinmeyen ortaya çıkarken bir yandan da Malfoy'un neyin peşinde olduğunu öğrenmeye çalışan Harry'yi yine zor günler beklemektedir.

7- Harry Potter ve Ölüm Yadigarları

"Bana Harry Potter'ı verin," dedi Voldemort'un sesi, "kimseye zarar gelmesin. Bana Harry Potter'ı verin, okula dokunmayayım. Bana Harry Potter'ı verin, ödüllendirilin."

Sihir dünyası savaşta! Karanlık Lord iyice güç kazanırken iyiler de boş durmuyor. Yedinci yılında Hogwarts Cadılık ve Büyücülük Okulu'na dönmeyen Harry Potter, Dumbledore'un ona bıraktığı görevi tamamlamaya çalışıyor. Yanında –her zamanki gibi– Ron ve Hermione'yle, bir yandan Voldemort'tan ve onun Ölüm Yiyen'lerinden kaçarken bir yandan da Hortkuluklar'ı yok etmek, Ölüm Yadigârları'nın sırrını keşfetmek zorunda olan Harry kendi geçmişiyle ilgili de pek çok şey öğreniyor.

 J. K. Rowling Kitapları

288,00 ₺ %40
172,80 ₺
1 günde kargoda
Kargo Bedava Kargo Bedava
Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9789750843877
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 4046
Basım:
Ebat: 13,5x19,5 cm
Çevirmen: Sevin Okyay, Kutlukhan Kutlu
Editör: Betül Kadıoğlu
Ağırlık: 4046
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
 • fatih magara (26.04.2021)

  buzamana kadar alışveriş yaptığım en profosyonel site.kitaplar harika paketleme mükemmel bilgilendirme süper.hediyeler için ayrıca teşekkür ederim .çöpte alsam oncelik sizden alirim artık.ortak gruplarıma linkinizi attim .hakediyorsunuz 10+10 puan

 • Halil Malatyalı (11.02.2021)

  1 Günde geldi. Kusur yok. Teşekkürler Kidega.

 • ceylan özgen (05.02.2021)

  Siparişi vereli 1 gün bile olmadan elime ulaştı hız ve sağlam paketleme için teşekkürler. Okumak için sabırsızlanıyorumm

 • Emine Kaynakoğlu (24.12.2020)

  Özenle paketlenmiş hızlı teslimat için teşekkür ederim... Sorunsuz elime ulaştı

 • Pınar ceylan (27.10.2020)

  Çok hızlı bir şekilde geldi iki günde teslim aldım harika teşekkürler

 • AHMET BAYRAKTAR (18.09.2020)

  Çok uygun fiyat ve çok iyi paketlemeyle elime ulaştı. Kargo süreci 4 gün sürdü belki 1 gün daha erken elime ulaşa bilirdi ama hiç zarar gelmeden sorunsuz gelmesi benim için daha önemliydi ve kargo süreci tedarik ile ilgili olduğundan benim şansıma çok da önemli değil.

 • Nur Çıtak (30.06.2020)

  Siparişi verdiğim gün kargolandı, paketlemesi çok iyiydi. Hızlı ve özenli hizmet için teşekkürler Kidega

 • Selma özkuk (18.06.2020)

  Paketlemesi çok güzel ,hasarsız ulasti ve 24 saat içinde elimizdeydi,set kutuluolarak geliyor ve baskısı çok guZel.

 • Filiz Genç (01.06.2020)

  Paketlemesi çok iyiydi. Hasarsız bir şekilde elime ulaştı. Kitaplar başlı başlına çok güzel zaten.

 • Yunus Emre Gülsuyu (21.04.2020)

  Paketleme güzeldi,sorunsuz elime ulaştı. Fiyatı gayet iyi. Kutusu ahşap ve kitaplar kutusu ile birlikte çok güzel gözüküyor. Kütüphanenizi süsleyecek bir seri.

 • Özge Sakallı (13.04.2020)

  paketleme harikaydı. sorunsuz elime ulaştı. fiyatta çok uygundu

 • Kübra Coşkun Dikyol (06.02.2020)

  Çok hızlı bir şekilde elime ulaştı sabırsızlıkla okumaya başlayacağım teşekkürler

 • Bekir Cihat Durgun (16.09.2019)

  Kargo hızlı kitaplarda bir problemde yoktu siparişimden çok memnun kaldım

 • Cansu Mutlu (22.05.2019)

  Mükemmel bir set! Elime çok hızlı ulaştı ve kitaplarımda hiçbir sıkıntı yok kesinlikle öneririm:))

 • Beste Aslan (01.04.2019)

  Harika bir kitap serisi şiddetle tavsiye ediyorum. Ayrıca bu fiyata bu seti başka yerde bulamazsınız . Bu fiyata bu seti bize sunduğu için KİDEGA 'YA çok teşekkür ediyorum