Hayalden Kaleler

Olivier de Solminihac
Tudem Yayınları

Gerçeklerle hayaller arasında su gibi bir yolculuk...

Neye Benzer Gelecek isimli kitabından tanıdığımız Fransız yazar Olivier de Solminihac’ın kaleme aldığı Hayalden Kaleler, çocukların kırılgan dünyasını olağanüstü bir incelikle yansıtan şiirsel bir roman.

8 yaş ve üzerindeki çocukları ve ruhu hep çocuk kalan yetişkin okurları, ucu bucağı olmayan bir hayal denizinde yüzdüren bu serüven dolu kitap, derinlikli metniyle alışılagelmiş kaybolma ve bulunma hikâyelerinden çok daha fazlasını vadediyor.

Ebeveyn-çocuk ilişkilerinde yaşanan gelgitleri, hayalleri kalelere sığmayan bir çocuğun duygularıyla yorumlamaya çalışan Hayalden Kaleler, Marie de Salle’in zarif desenleriyle düş dünyamızı renklendiriyor.

Siz hiç deniz kıyısında macera dolu bir yolculuğa çıkarken trafiğe takıldınız mı? Susadığınız için şimşekleri üzerinize çektiniz mi? Yalnız kalırsanız sığınmak için en yakın arkadaşınızla kumdan bir kale inşa ettiniz mi? Peki, kalenizi sahiplenen “İngilişler”i kovalarken kendinizi su krallığının gizemli dünyasında buldunuz mu? O hâlde şimdi geriye yaslanıp hayal kurma sırası sizde...

Okurlarını, kahraman ruhlu küçük bir çocuğun renkli iç dünyasına konuk eden Hayalden Kaleler, kırgınlıklar ve özlemle sınanan içten bir kendini tanıma öyküsü anlatıyor.

Olivier de Solminihac Kitapları
18,00 ₺ %20
14,40 ₺
Tedarik Süresi: 3 iş günü
50 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava

Kitap Ayrıntıları

ISBN: 9786052851999
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: 1. Hamur
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 80
Basım: Mayıs 2019
Ebat: 13,5x19,5 cm
Çevirmen: Damla Kellecioğlu
Olivier de Solminihac

Olivier de Solminihac Hakkında

Olivier de Solminihac, 1976 yılında Lille'de dünyaya gelmiştir. Metinlerindeki şiirsel ve müzikal ritmler aracılığı ile çocuk yazınına yeni bir soluk getirmiştir. Çocuklar için kitap yazabilmek adına...

Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.