Hayata Bir Anlam Katmak

Sait Özdemir

Kitap Açıklaması

Dünyada iz bırakarak sonlanan bir hayat, anlamlı bir hayattır.
Hayatımıza anlam katan birçok faktör vardır. Huzur ve mutluluk bu faktörlerin en başta gelenlerindendir. Çünkü huzurlu değilsek, mutlu olamayız. Mutlu değilsek, huzurlu olamayız. Bu iki duygu birbirini tamamlamaktadır. Kendimizi huzurlu ve mutlu hissettiğimiz sürece hayatımız anlamlı olur. Hiçbirimiz acı çekmek, huzursuz veya mutsuz olmak istemeyiz; ama hayatın içinde bunlar da vardır. Hayat dikensiz gül bahçesi değildir. Her zaman, her şey istediğimiz gibi olmayacaktır.
Hayatın anlamını belirleyen etkenlerden biri de hayatı kimlerle yaşadığımız veya paylaştığımızdır. Sevdiklerimiz ile paylaştığımız hayat çok anlamlı ve değerlidir. Onlardan uzak kaldığımız zaman hayatımızın anlamı kalmaz. Hayatı sadece kendimiz için değil, yakın çevremizdeki insanlar için de anlamlı kılabilmeliyiz. Varlığımız onları mutlu ediyor, yokluğumuz üzüyorsa onlar için anlam taşıyoruz demektir. Özlemek güzeldir, ama özlenmek daha güzeldir.
Varlığı ile mutlu eden, yokluğu ile üzen kişi olmak önemli bir özelliktir.
Bu bağlamda insanlar ikiye ayrılır: Gelişi ile sevindiren, gidişi ile üzenler ile gelişi ile üzen, gidişi ile sevindirenler.Sait Özdemir Kitapları

24,00 ₺ %23
18,48 ₺
Tedarik Süresi: 2 iş günü
100 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava
Kitap Ayrıntıları
Türü: Edebiyat, Deneme
ISBN: 9786057471826
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 128
Basım:
Ebat: 13,5x21,5 cm
Ağırlık: 128
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.