Hayata Gülümse

Sıtkı Aslanhan

Kitap Açıklaması

Yavru deve annesine sormuş: "Anne, bizim niye hörgücümüz var?" "Yavrum!" demiş anne, "Çöl sıcağında susuzluğa dayanalım diye." demiş annesi. "Peki anne," demiş, "bizim toynaklarımız niye bu kadar geniş?" Annesi "Yavrum!" demiş, "Çölde ayaklarımız kuma batmasın diye." Yavru Deve "Anne bizim boynumuz niye bu kadar uzun?"diye sormuş Annesi de "Yavrum!" demiş, "Çölde uzaktan gelen tehlikeyi görebilelim diye."demiş. Yavru Deve aldığı cevaplara dayanamayarak sormuş "Peki Anne Allah aşkına bizim hayvanat bahçesinde ne işimiz var?"

Bugün geçmişe göre daha çok para kazanmamıza daha büyük ve daha lüks evlerde oturmamıza rağmen daha mutsuzuz. Geçmişe göre sağlık imkanları yüz bin kat daha iyi olmasına rağmen daha sağlıksızız. İletişim teknolojisi inanılmaz noktada ama her geçen gün insanlarla daha az iletişim kuruyoruz. Uzaya gittik. galaksileri keşfettik ama kendimizi, eşimizi, çocuklarımızı keşfedemedik. Aya ayak basıp gelen biz insanoğlu bir adım ötemizde sofrasına koyacak bir ekmeği olmayan komşumuzu fark edemedik.

Bu kitapta gerçek mutluluk ve başarının ne olduğu ile ilgili farklı bir bakış açısı getirmeye kaybettiğimiz bazı değerlere sahip olduğumuz ama kullanamadığımız potansiyelimizi gözler önüne sermeye çalıştık. Hani ressama sormuşlar. "Mutluluğun resmini çizebilir misin?" diye. Ressam cevap vermiş, "Ben çizebilirim de sen anlayabilir misin?

Gelin hep beraber mutluluğun resmini anlamaya çalışalım...

Sıtkı Aslanhan Kitapları
11,11 ₺
Satışta Değil
SEPETE EKLE
Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9789756700761
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 198
Basım:
Ebat: 13,5x21 cm
Editör: Rahime Demir
Ağırlık: 208
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.