Haykırış

Gönül Çiçekleri

Nurten Selma Çevikoğlu

Kitap Açıklaması

Müslümanlar etrâfında dönen dolapların farkına vararak, ilkeli davranışlar sergilemesi îcap ediyor. Hâin İsrâil'in yıllardır Filistinli kardeşlerimize icra ettiği insanlık dışı davranışlar yüreğimizi kanatıyor. Türkiye'nin dünyâ siyâsi arenasındaki yükselişi İslam dışı herkesin dikkatini çekiyor. Bunun engellenmesi için çeşitli ilkesiz yanlı çalışmalar yapıldığını gözlemliyoruz. Ermeni meselesi, Kıbrıs meselesi lobi faaliyetleriyle devamlı dünya gündeminde tutulup yeri geldiği zaman dış mihrakların bizdeki işbirlikçileriyle berâber ülkenin önüne bir engel dayatması olarak konuyor. Yıllardır kardeşlik anlayışının dışında gelişen Türk-Kürt ve Sünni-Alevi çatışmaları Türkiye'nin ilerlemesi yolundaki hızını kesmiştir.

Cumhûriyetle idâre edilen halk, demokrasinin kazanımlarını bilmeli, hak ve hukûkunu her türlü meşru zeminlerde aramalıdır. Dünya ve tüm insanlık ‘akıl-ruh birlikteliği'nin esas alındığı, genel ahlâkî değerlerin çiğnenmediği bir ‘zihin devrimi'ni istiyor. Bütün Müslüman ülkeler âdil yönetimleri ve âdil idârecileri hasretle arzuluyor. Baskıcı-totaliter-tek tip insan yetiştiren, halkı ve inançlarını dışlayan, seçkin elitlerin hâkimiyetini artık tüm halklar istemiyor.

Bugün geçmişe bakarak geleceği doğru yorumlayan uyanık, aydın bir imanlı kesim var. İlerleyen günler adına ümitliyiz, iki dünya saadetine koşanların yetiştirilmesi için azimli ve kararlıyız. Müslüman ülkelerde hak arama bilinci gelişince içte ve dışta kendi üzerinde oynanan oyunların farkına varan, rûhunun en ince detaylarına kadar bunu telin eden ve haykıran bilinçli bir nesil yetişiyor Allâh(c.c)'ın izniyle.

Nurten Selma Çevikoğlu Kitapları
19,00 ₺ %15
16,15 ₺
Tedarik Süresi: 3 iş günü
75 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava
Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9786054336487
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 181
Basım:
Ebat: 13,5x21,5 cm
Ağırlık: 218
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.