Kidega'nın Hayvan Çiftliği Kitap Yorumu

Özgürlüklere karşı alerjisi varmış gibi görünen politikacılar ve baskıcı sistemlerin halkları boyunduruk altına almak için başvurduğu yöntemlere karşı 'erken' sayılabilecek bir uyarı olan George Orwell'in "Hayvan Çiftliği" eseri, Can Moralı çevirisiyle İş Bankası Kültür Yayınları'nda! Bu yapıtın 'ciltli' versiyonunu da buradan inceleyebilirsiniz.

Kitap Açıklaması

Bir çiftlikte yaşayan hayvanlar, kendilerini sömüren insan efendilerini devirmiş, adalet ve eşitliğin hüküm sürdüğü ideal bir hayvan toplumu kurmak için büyük bir fırsat yakalamışlardır. Ancak diğer hayvanlardan daha zeki olan iktidar düşkünü domuzlar, zamanla devrimi yolundan saptırarak, eskisinden daha acımasız ve baskıcı bir diktatörlük kurarlar. Orwell 1945'te yayımlanan bu karşı-ütopyacı nükteli ve fantastik siyasal fablını yazarken, hedefinde 1917 Rus Devrimi ve "Stalin'in devrime ihaneti" vardı.
Hayvan Çiftliği, iktidarlarını sağlamlaştırırken hak ve özgürlüklere göz diken politikacılara, otoriter rejimlerin halkları baskı altında tutmak için kullandıkları manipülasyon ve propaganda yöntemlerine karşı bir uyarıdır. İktidarın yozlaştırıcı etkisini hedef alan bu parlak hiciv, dünyada bugün de sürüp giden adaletsizliğe karşı hâlâ geçerli mesajıyla "zamansız" bir başyapıttır.George Orwell Kitapları

8,00 ₺ %40
4,80 ₺
1 günde kargoda
100 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava
Kitap Ayrıntıları
Orijinal Başlık: Animal Farm
ISBN: 9786254052040
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 104
Basım:
Ebat: 12,5x20,5 cm
Çevirmen: Can Moralı
Editör: Gamze Varım
Ağırlık: 104
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.