Hiç Düşündünüz mü?

Necdet Erem

Kitap Açıklaması

Evet, değerli dostlar, ben de, ünlü düşünür Descarttes'in "Düşünüyorum, öyleyse varım. " sözüne" sonuna kadar katılıyorum.

Çünkü içinde ölümsüzlük arzu ve isteği olan, hiç bir şeyle tatmin ve tam mutlu olmayan, akıl, mantık, idrak, irade ve ilim, sahibi olup; hafıza ile geçmişe, hayal ile geleceğe bakan bir ruh sahibi için, sonuç olarak Yok olacağina inanmak zorunda kalmaktan daha dehşet verici bir azap  olabilir mi diye soruyor ve düşünmek lazım diyorum.

Düşünceyi doğal ihtiyaçların tetiklediği içgüdüsel bir refleks olmaktan kurtarmak için, insanın mahiyetini, hayatın hakikatini, sonunu ve sonucunu düşünmek, hem de çok düşünmek lazım.

Evet, düşündüğünü zanneden bazı aklı evvel düşünürler, insan için düşünen hayvan diyerek, istemeyerek bile olsa düşünce yeteneğimiz ile insan olduğumuzu tasdik etmek zorunda kaldiklarina göre; bize insan sinif ve statüsü kazandiran bu yeteneğimizin hakkini verebilmek, insan ve insanliğin gerçek geleceği için çok düşünmek lazim geldiğini hiç düşündünüz mü?Necdet Erem Kitapları

25,00 ₺ %30
17,50 ₺
Tedarik Süresi: 2 iş günü
100 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava
Kitap Ayrıntıları
Türü: Edebiyat, Deneme
ISBN: 9786257912013
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 167
Basım:
Ebat: 13,5x21 cm
Ağırlık: 167
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
  • Faruk Kurt (04.04.2020)

    Yazar ;"Hiç düşündünüzmü"isimli bu kıymetli eserinde ;Bizleri Kainat ve insanın varoluş nedeni hakkında kapsamlı ve deruni bir şekilde düşünmeye teşvik ediyor .Üzerinde düşünerek okumaya değer değerli bir eser olduğuna inanıyorum ve okunmasını tavsiye ediyorum. Değerli Yazarada ;Bu kıymetli eserini bizlere sunduğu için teşekkür eder ,değerli eserlerinin devamını beklediğimizi belirtmek isterim. Rabbim ;Zihni'nize ,yüreğinize ve kaleminize sağlık versin inşallah .