Hiç Matematik Eğlenceli Olabilir mi?

İsmail Naci Cangül

Kitap Açıklaması

Bazıları için bir bilim dalı, bazıları içinse bilimlerin yardımcısı ya da anası; birçokları içinse bilimin dilidir matematik. Ama bazılarına göre sadece ezberlenmesi gereken anlamsız formüller, teoremler ve kurallar dizisidir. Bazı popüler kişiler matematikten hiç ama hiç anlamadıklarını; okuldayken hep sınıfın en kötüsü olduklarını neredeyse övünerecek açıklamaktan çekişnmezler. bunu söylerken aslında sanatçı ruhlu olduklarını ima etmeye çalışırlar.

Bu grup, gerçek sanatın en önemli ayrıntılarında matematiğin ne kadar önemli rol oynadığından, altın oranın bir çok ünlü sanatçıya nasıl ilham verdiğinden, Mısır piramitlerinden Atina'daki Parthenon tapınağıba, Anadolu'daki birçok medrese ve camiiden Mona Lisa'ya kadar birçok alanda matematiğin insan hayatında nasıl yer aldığından habersizdirler.

Yeni nesilerin hem estetik duygusuna hem de araştırıcı ve yenilikçi bir bakış açısına ve düşünce yapısına sahip olarak yetişmeleri geleceğimiz açısından oldukça önemlidir. Bunu sağlayabilecek olan etkenlerden birisi de gençlerin matematiği sevmeleridir. Sevmek için öncelikle anlayabilmek gerektiğine göre matematiğin hayatımızdaki yeri ve önemini kavratabilmek bizlere düşen en önemli görevler arasındadır. İşte bu eser de matematiğe karşı anlamamaktan kaynaklanan ilgisizliği azaltabilmek, ilgisi olanlara da matematiğin güncel hayatımızdaki yerine dair küçük ipuçları verebilmek adına hazırlanmıştır.İsmail Naci Cangül Kitapları

25,00 ₺ %10
22,50 ₺
Tedarik Süresi: 2 iş günü
100 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava
Kitap Ayrıntıları
Türü: Eğitim, Bilim, Matematik
ISBN: 9786058013926
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: 1. Hamur
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 132
Basım:
Ebat: 13,5x21 cm
Ağırlık: 132
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.