Hizmet Pazarlama Etkinliği ve Kalite

Hüsniye Örs

Kitap Açıklaması

Son yıllarda dünya ekonomilerinin geçirdiği değişim ve gelişim süreci, piyasalarda faaliyette bulunan İşletmelerin sektörel sınıflandırmasını da değiştirmiştir.

Bu sınıflandırmanın bir uç noktasında bulunan yaklaşım, tüm sektörlerin temelde 'hizmet sektörü1 olduğu görüşünü ortaya koyar. Bu görüşün temel dayanağı, ne üretirlerse üretsinler işletmelerin özde 'fayda' ürettikleridir. Hizmet sektörü, genel ekonomi içindeki payı ülkelerin gelişmişlik düzeylerine göre değişmekte ise de önemli bir ağırlığa sahiptir. Bu ağırlıklı önemin 'Hizmet Pazarlaması' açısından da ele alınması gerektiği kanaati, kitabın kaleme alınmasının nedeni olmuştur.

Kitapta farklı özelliklere sahip olsalar da tüm hizmetler için en Önemli kavramlardan biri olan 'kalite', özellikle incelenmiştir.

Bununla beraber hizmet pazarlamasında etkinliği arttırma yaklaşımlarına yer verilmiştir. Hizmet pazarlamasında kalite konusunda son yıllarda Türkiye'de pek çok araştırma yapılmıştır. Ancak konunun önemi dikkate alındığında az sayıda yayına rastlanmıştır. Bu açığı giderebilmek amacıyla, kitabın hazırlanmasında konuyla ilgili ulaşılabilen ulusal ve uluslar arası yayınlardan yararlanılmış ve pazarlama terminolojisine bağlı kalınarak okuyucuların rahatça anlayabilmelerine çalışılmıştır.Hüsniye Örs Kitapları

30,00 ₺ %10
27,00 ₺
Tedarik Süresi: 2 iş günü
100 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava
Kitap Ayrıntıları
Türü: Akademik
ISBN: 9789944165037
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 235
Basım:
Ebat: 145x205 cm
Ağırlık: 247
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.