Holistik Bilim

Yeni Paradigma

Mustafa Özcan

Kitap Açıklaması

Bu kitap, kanaatime göre, 20.yy'ın başında gittikçe yoksullaşan bütünsel düşünceye çağıran önemli bir adım olmuştur. Hem felsefe tarihi hem bilim tarihi ve holizm konusunda birçok düşünürün görüşlerinde yansıtılıp bir sentez yapmaya çalışan bu kitabın literatürde önemli bir eksiği doldurmaya çalışacağına inanıyorum.

- Prof. Dr. Erol Başar

Klasik, analitik, bildik bilim ve felsefenin keyifli bir şekilde entegrasyo-nunun ötesinde holistik (bütünsel) bilimin tasarım ve kullanımı üzerine kafa yoran Mustafa Özcan, henüz Batı biliminde dahi embriyo aşamasında olan holistik bilimin de ötesine geçerek, kendi deyimi ile "meta-teori" olarak tanımladığı HAK (Her şeyi Anlayan -(veya Açıklayan)- Kuram)'ı anlaşılır hale getirmeyi amaçlıyor. Olağan üstü çaba ve entelektüel bir meydan okuma'yı bu eserde keyifle anlamaya çalışacaksınız.

- Ateşan Aybars

Mustafa Özcan'ın Holistik Bilim kitabı, bilimin, felsefenin ve hatta tari-hin sona erdiği tartışmalarının sürdüğü dünya entelektüel ortamında, geniş bir kapsayıcı ve bütünleştirici yaklaşımıyla bu konularda düşünenler için yeni ufuklar açmaktadır.

- Prof. Dr. Fuat İnce

Holistik Bilim... Böyle bir konuda bir kitap hazırlamak büyük cesaret işidir. Değerli araştırmacı ve yazar Mustafa Özcan senelerce yaptığı araştırmalar sonucunda böyle bir konuyu kitap haline getirdiği için toplumumuza ve bilim dünyamıza büyük bir katkı sağlamış olmaktadır.

- Prof. Dr. Murat DinçmenMustafa Özcan Kitapları

18,52 ₺
Satışta Değil
SEPETE EKLE
Kitap Ayrıntıları
Türü: Bilim, Bilim Tarihi
ISBN: 9786059490009
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 173
Basım:
Ebat: 13x20 cm
Editör: Ümit Ersöz
Ağırlık: 146
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.