Hukuk Felsefesi Dersleri

Ayşen Furtun

Kitap Açıklaması

Hukuk Felsefesi Dersleri”ni 2008 yılında TÜBİTAK bursuyla Cambridge Üniversitesinde araştırmacı olarak bulunduğum sürenin sonunda ülkeye dönüşte yazmaya başladım ve taslak olarak 2009’da bitirdim denilebilirse de eserin iç dekorasyonunu yapmak iki yıl sürdü ve 2011’de tam bitirdim derken bu sefer de 1 yıl yayın sorunlarıyla uğraştım; bu vesileyle kitabın basımını üstlenen Beta Yayınevine teşekkürlerimi arz etmek isterim.

Bu kitabı yazmaktaki amacım öncelikle ihtiyaç duyulan “öz” nitelikte ve bana ait bir ders kitabı olmasıdır. Ancak belirtmek isterim ki bu özelliğine rağmen eser aslında her seviyedeki okuyucudan hukuku anlama serüveninde kendi zihinsel katılımıyla kendi felsefi yolculuğunu yapmasını beklemektedir ve umarım kullanılan öz üslup ve anlatış biçimi bu imkanı sağlamada bir araç olabilecektir.

Keza bu vesileyle hukuk dünyasında karşılaştığım tüm sorunlara rağmen çalışma azmime varlık sağlayan başta canım ailem, Canım Babam, annem, kardeşim ve yeğenim olmak üzere yeryüzünün ve sahte olmayan gerçek bilim dünyasının sayıları çok az olan “iyi” insanlarına yürekten sevgi ve saygılarımı sunmak isterim.

Ayşen Furtun Kitapları
18,00 ₺ %18
14,76 ₺
Tedarik Süresi: 2 iş günü
50 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava
Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9786053779056
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 133
Basım:
Ebat: 13,5x19,5 cm
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.