Hukuk Yargılamasında Duruşma Yönetimi

Adem Albayrak, Zeki Gözütok

Kitap Açıklaması

Birinci baskının ön sözünde belirttiğimiz gerekçelerle 1. baskısı Ocak 2019 da yapılan "Hukuk Yargılamasında Duruşma Yönetimi " adlı kitabımız özellikle mesleğe yeni başlamış hâkimlerden, avukatlardan ve yargı camiamızdan beklediğimizden daha çok ilgi görmüş, ilk baskısı çok kısa bir zamanda tükenmiştir. Taleplerin karşılanması amacıyla 8 ay kadar önce tıpkı basımı yapılarak uygulamacıların kullanımına sunulmuş, bu kitapların da çok kısa bir süre içerisinde tükenmesi üzerine kitabın ikinci baskısının yapılması gereği duyulmuştur. Kitabımıza olan ilginin yoğun olması, bizler açısından sevindirici ve teşvik edici olmuş, bu ilgiden alınan cesaret ve şevk ile yeni baskısı özenle hazırlanıp camiamızın istifadesine sunulmuştur.

Kitabın ilk baskısının yapılmasından sonra 28.07.2020 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan 22.07.2020 tarih ve 7251 sayılı, Hukuk Muhakemeleri ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun ile 6100 sayılı HMK'nın 47 ayrı maddesinde ve diğer ilgili kanunlarda değişiklik yapılmıştır.

Bu ve öncesinde meydana gelen kanun değişikliklerine uygun olarak gerekli değişiklik ve eklemeler yapılmak suretiyle kitap yeniden hazırlanmıştır. Örneğin; Daha önce hukuk yargılamasında bulunmayan, 7251 sayılı Kanunun 27. maddesiyle HMK'ya eklenen 305/A maddesi ile getirilen "Hükmün Tamamlanması " konusu ele alınmış ve bu konuda verilebilecek karar örnekleri ile konu incelenerek uygulayıcıya kolaylık sağlanmak istenilmiştir. Aynı şekilde sadece HMK 'da yapılan değişiklikler değil, diğer kanunlarda yapılan değişikliklerde kitaba işlenmiş ve değişikliklerin getirdiği uygulamalar da örneklerle açıklanmaya çalışılmıştır.

İlk baskının ön sözünde de belirttiğimiz gibi en son tahlilde amacımız; Türk yargısının ideale yakın hız ve kalitede yargılama yapma imkan ve kabiliyetine kavuşmasına bir nebze katkı sunmaktır. Bu amacın, ilk baskıya gelen olumlu düşüncelerden anlaşıldığı kadarı ile gerçekleştiğini görmek bizleri çok mutlu etmiştir.Adem Albayrak Kitapları

130,00 ₺ %8
119,60 ₺
1 günde kargoda
Kargo Bedava Kargo Bedava
Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9786257277433
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: 1. Hamur
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 528
Basım:
Ebat: 16,5x24 cm
Ağırlık: 550
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.