Huzursuzluğun Kitabı (Mini Kitap)

Tam Metin

Fernando Pessoa
Kidega'nın Huzursuzluğun Kitabı (Mini Kitap) Kitap Yorumu
Portekiz edebiyatının en güçlü kalemlerinden olan Fernando Pessoa'nın "upuzun bir şikayet" olarak nitelendirdiği başyapıtı... Ağır bir dille yazılan ancak insana ve insanlığa dair anlattıklarıyla herkesin kendinden bir parça bulacağı, başucu eseriniz olmaya aday bu kitabı mutlaka okumalısınız.

Kitap Açıklaması

Fernando Pessoa 1935'te öldüğü zaman, sandığındaki eserlerinin sayısı tahminlerin ötesindeydi. Onun elinden çıkmış şiirlerin, yazıların altında genellikle başka imzalar vardı. Üstelik bu isimler yalnızca birer takma ad değil, öyküsü, geçmişi, yazgısı, dünya görüşü farklı olan kişiliklerdi.

Pessoa'nın ölümünden sonra elyazmaları derlenmeye başladığı zaman bitmemiş eserler de bulundu içlerinde. Bernardo Soares imzalı Huzursuzluğun Kitabı da bunlardan biriydi. Tarihten, mitolojiden, edebiyattan, ruhbilimden haberdar bir XX. yüzyıl insanının gerçekliği yadsıyışının, kendini hayallere hapsedişinin güncesiydi bu. Gündüzleri bir kumaş mağazasında çalışan, geceleri yalnızlığını yağmurun sesinde, ayak seslerinde duyumsayan bir Lizbonluydu Bernardo Soares ya da Fernando Pessoa.

Bugün Portekiz edebiyatının en önemli eserlerinden biri olarak kabul edilen Huzursuzluğun Kitabı'ndaki her metin, kırık bir aynanın, gerçekliğin bir yanını yansıtan ve onu sonsuzca çoğaltan bir parçası...Fernando Pessoa Kitapları

30,50 ₺
Satışta Değil
SEPETE EKLE
Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9789750734687
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 1224
Basım:
Ebat: 12x8 cm
Çevirmen: Saadet Özen
Ağırlık: 1224
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.