Huzursuzluk

Zülfü Livaneli
5 kişi
Kidega'nın Huzursuzluk Kitap Yorumu
Çok güçlü bir kalemden, çok güçlü bir hikaye... Huzursuzluk ise öykünün ta kendisi... Okurken sorgulayacağınız, kendinize yabancılaşacağınız, Yezidileri ve farklı kültürleri yakinen tanıma fırsatı sunan, uzun araştırmalar sonucu yazılmış; eşitlik, mağduriyet ve insan haklarına dair okunması gereken bir eser.

Kitap Açıklaması

Merhamet zulmün merhemi olamaz!

İstanbul'un kargaşası içinde sıradan bir yaşam süren İbrahim, çocukluk arkadaşı Hüseyin'in ölüm haberi üzerine doğduğu kadim kent Mardin'e gider. Onun, önce sevdaya sonra ölüme yazılmış, Mardin'de başlayıp Amerika'da sona ermiş hayatını araştırmaya koyulur. Böylece âdeta bir girdabın içine çekilir, tutkuyla ve hırsla gizemli bir kadının peşine düşer.

Harese nedir, bilir misin? Develerin çölde çok sevdiği bir diken var. Deve dikeni yedikçe ağzı kanar. Tuzlu kanın tadı dikeninkiyle karışınca bu, devenin daha çok hoşuna gider. Kanadıkça yer, bir türlü kendi kanına doyamaz… Ortadoğu'nun âdeti budur, tarih boyunca birbirini öldürür ama aslında kendini öldürdüğünü anlamaz. Kendi kanının tadından sarhoş olur.

Mardinli Hüseyin ile IŞİD zulmünü misliyle yaşamış Ezidi kızı Meleknaz'ın ve kelamın çocuklarının hikâyesi... Livaneli okuru, sevda ile acının iç içe geçtiği bir Ortadoğu gerçeğiyle buluşturuyor.Zülfü Livaneli Kitapları

24,00 ₺ %20
19,20 ₺
1 günde kargoda
100 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava
Kitap Ayrıntıları
Türü: Edebiyat, Roman
ISBN: 9786050939828
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 154
Basım:
Ebat: 13,5x19,5 cm
Editör: Necla Feroğlu
Ağırlık: 160
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
  • Öner Cankuş (04.04.2020)

    Kitap güzeldi. Beğendim.ilk Livaneli kitabımdı. İnsan bir çırpıda bitirmek istiyor.. ve bitti. Ama sonuçsuz bitti gibi geldi bana.daha anlamlı bir şekilde bitebilirdi.

  • ramazan ediş (05.03.2020)

    Livaneli'yi okumayı bu kitapla başladım gerçekten hayran kaldım

  • İlayda Üzümcü (14.06.2019)

    tek kelimeyle bayıldım