Kitap Açıklaması

Dört Raşid Halifenin sonuncusu olmasına rağmen bilhassa Hz. Ömer devrinde İslam devletinin baş danışmanlığını yapan Hz. Ali, hem kişiliği, hem Ashâb-ı kiram arasındaki ilim ve manevi konumu açısından başka hiçbir sahabede bir arada bulunmayan özellikleriyle göze çarpmaktadır.

Onun Resulullah'a (sallahu aleyhi vesellem) gerek akrabalık, gerekse hısımlık yönünden yakınlığı sayesinde taşıdığı benzersiz konumu yanında Yüce Allah tarafından O'na bahşedilmiş fazilet ve hususiyetleri mevcuttur.

Elimizdeki bu kitap, İmam Ali'ninhayatını, yaşadığı mekanların fotoğrafları, katıldığı savaş ve olayların harita ve şemalarının görsel desteğiyle birlikte mütedavil yazılı kaynaklardan okuyucuya sunmaktadır. Doğumundan itibaren başlayarak, henüz küçük yaştayken Hz. Peygamber'e (sallahu aleyhi vesellem) risâletin başlangıcında iman edip Müslüman olduğu ve O'nunla bir süre aynı çatı altında yaşadığı Mekke dönemini; hicret sonrası Resulullah'ın (sallahu aleyhi vesellem) vefatına değin Medine dönemini; O'ndan sonraki üç halife olan Hz. Ebu Bekir, Ömer ve Osman dönemleri ile nihayet kendi hilâfeti dönemini anlatmakla kalmayıp son bir bölümde ise O'na dair özel malumat ve biyografik bilgiler yanında oğulları, cennet gençlerinin efendisi sayılan Hz. Hasan ile Hz. Hüseyin'in kısa biyografilerine yer verilmiştir.50,00 ₺
Satışta Değil
SEPETE EKLE
Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9789759016791
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: 1. Hamur
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 265
Basım:
Ebat: 195x27 cm
Ağırlık: 861
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.