Hz. Ali - İslam Tarihi 6

Hayatı-Şahsiyeti-Dönemi

Ali Muhammed Sallabi

Kitap Açıklaması

Resulullah (s.a.v.)'ın amcasının oğlu, damadı ve dördüncü halifesidir. Çocukluk yılları Resulul-lah (s.a.v.)'in evinde, onun terbiyesi altında geçmiştir. Hz. Hatice (r.a.)'dan sonra ilk Müslüman olma şerefine ermiş, Resulullah (s.a.v.) kendisini: "Kardeşim ve vezirim." diyerek taltif etmiştir.
Hicret gecesi Resulullah (s.a.v.)'in yerine onun yatağına yatan, Resulullah (s.a.v.)'in iştirak ettiği bütün savaşlara katılarak en zor görevleri üstlenen, cihad meydanlarında gösterdiği cesaret ve başarıyla "Allah'ın arslanı" ünvanını alan, Allah Resulü'nün Refik-i Ala'ya yükselişinde ya-nında bulunan Hz. Ali (r.a.)'dır.
Hz. Ebubekir, Hz. Ömer ve Hz. Osman'ın (Allah Teala hepsinden razı olsun) hilafetleri dönem-lerinde onların en yakınında yer alarak her konuda onlara yardımcı olan ve nihayet Ümmet-i Muhammed'in kafasının en karışık olduğu dönemde hilafet makamına geçerek Ümmet'in işlerini üzerine alıp en hayırlı hizmetleri yapan, İslam'ın itikadını ve fıkhını sapmalara karşı koru-yan Hz. Ali (r.a.)'dır.
Hz.Ali (r.a.)'ın şöyle dediği rivayet edilmiştir: "Bana Allah'ın kitabından sorun. Zira hiçbir ayet yok ki onun gece mi, gündüz mü, ovada mı, dağda mı nazil olduğunu bilmeyeyim" Hz. Ali ömrünün sonlarına doğru " Beni kaybetmeden önce gelin sorun" diyerek ilimdeki yerini işaret etmiştir.Ali Muhammed Sallabi Kitapları

70,00 ₺ %45
38,50 ₺
Tedarik Süresi: 2 iş günü
100 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava
Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9789756500583
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Şamua
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 736
Basım:
Ebat: 16x235 cm
Çevirmen: Şerafettin Şenaslan
Ağırlık: 780
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.