Hz. Peygamberin Beden Dili

Mustafa Karataş
Nun Yayıncılık

Hz. Peygamberin duygu ve hisleri kimi zaman gözyaşı olmuş, kimi zamanda alnında kabaran bir damar olarak ortaya çıkmıştır. Bir şeye işaret ettiğinde elinin tamamıyla işaret ederdi. O, dili kötülüklerden korumak gerektiğini anlatırken dilini eliyle tutarak göstermiş; takvanın yerinin kalp olduğunu söylerken de eliyle sol göğsüne işaret etmiştir. Bir şeye şaşırdığında elini ters çevirir havaya doğru açardı. Konuşurken avuçlarını bir araya getirir ve sağ elinin ayasını sol başparmağının iç tarafına vururdu.

Yapmacık hareket etmeyen, göz boyamaya ve gösteriş yapmaya çalışmayan bir insanın tabi olan yüz ifadeleri neyse Peygamberin içinden geçirdikleri de aynı şekilde yüzüne yansımaktaydı.

Kızdığında yüzünü başka tarafa çevirirdi. Sevindiğinde gözlerini indirirdi. Onun gülmesi çoğunlukla tebessüm idi. Gülerken de dişleri dolu taneleri gibi görünürdü.

Mustafa Karataş Kitapları
13,89 ₺
Satışta Değil
SEPETE EKLE

Kitap Ayrıntıları

Türü: İslam
ISBN: 9789944491631
Kapak: Ciltli
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 319
Basım: Mart 2008
Ebat: 13,5x20 cm
Mustafa Karataş

Mustafa Karataş Hakkında

Mustafa Karataş 20 Mart 1961 yılında Sivas Gürün'de dünyaya gelmiştir. İlk ve orta okulu Karabük'te tamamlayan Karataş İmam hatip Lisesine Kastamonu'da başlayarak Sakarya ilinde tamamlamıştır. Marmara...

Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.